Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriMalatya Havalimanı'nda Temeller Atılıyor

Malatya Havalimanı’nda Temeller Atılıyor

Malatya Havalimanı Müdürü Serdar Akyüz ile şantiye sahasında incelemelerde bulunan Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Havalimanı yeni termal binasının temelinin 6 Şubat’ta atılacağını söyledi.

Malatya Havalimanı’nın terminal binası yolcu kapasitesinin yetersiz kalması nedeniyle yıllık 2,5 milyon yolcu kapasiteli yeni terminal binasının yapımına karar verildiğini anımsatan Çalık, “Şehirde 2003 yılında 1096 olan uçak trafiği 2019 yılında yüzde 392 artışla 5 bin 389’a yükseldi ve 89 bin olan yolcu sayısı ise 750 bine yaklaştı. 27 bin metrekare kapalı alana sahip terminal binasında 500 araçlık otopark yer alıyor. Malatya Havalimanı sayesinde bölgenin turizm ve ticaret faaliyetleri daha da artacak. Ek binalarla ve bağlantı yolları ile 246 milyon liralık bir yatırımdır. Bu yatırımın temel atma töreni 6 Şubat’ta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek” dedi.

Çalık, terminal binasının 16 Şubat 2023’te hizmete girmesinin planlandığını ifade etti. Açıklamada, ihalesi yapılan yeni terminal binasının, ek tesisler, havalimanı iç bağlantı yolları, otopark, arıtma tesisi, ısı ve güç merkezi, apron ve yer hizmetleri araç sahası ile 50 bin metrekare alana inşa edileceğini söyledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments