Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerDev Projeler Ne Olacak?

Dev Projeler Ne Olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tasarruf amacıyla bazı ihalesi yapılmış ama başlanmamış projelerin erteleneceğini açıklamasının ardından dev projelerin akıbetinin ne olacağı merak konusu oldu.

YeniŞafak’a göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul’u bu kapsama alıp almama konusunda şunları söyledi: “Bazı projeler için geçersizler, acil ve önceliksiz projelerle ilgileneceğiz. İhale ihale içindir ve bu ihaleler bir gün içinde başlayacak. Devam eden projeleri hızlandırıp en kısa sürede devreye alacağız. “Şeklinde konuştu.

Kaynakların Etkin Kullanımı

TBMM’de bir grup gazeteciye açıklamalar yapan Bakan Turhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bahsettiği söz konusu tasarruf adımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Turhan, “Yeni başlamayı planladığımız projeleri biraz geciktirmek, mevcutları hızlandırmak, kaynağı verimli ve etkin kullanmak amacıyla böyle bir karar alındı. Mevcut kaynaklarımızın etkin, verimli kullanılması amaçlanıyor” dedi.

u havalimanı ve demiryolu projelerinden bazıları ertelenebilse de, yeni tesislerin akıbeti özellikle merak konusu.

Başkan Turhan’ın istikrarı ve hükümetin büyük ölçekli tesis inşaatı projesi bunu vurgulayacaktır. Turhan, acil ve öncelikli projelere dikkat çekti.

Bu projelerden hangilerinin devam edip etmeyeceği henüz bilinmiyor. Demiryolu konusunda da çalışmalar sürüyor. 2009 yılında yüksek hızlı tren ile tanışan Türkiye’nin şu anda Ankara, Eskişehir, Konya ve İstanbul’ YHT hatları bulunuyor. Bu tip tren ağının Afyon, Uşak, İzmir, Bursa, Yozgat, Sivas ve Erzincan’a kadar genişletme çalışmaları sürüyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments