Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerİstanbul'daki 6 Dev Arsa Satışa Çıktı

İstanbul’daki 6 Dev Arsa Satışa Çıktı

Arsalar Beşiktaş, Bahçelievler, Başakşehir ve Bakırköy’de yer alıyor. Satışa çıkarılan arsalarda gayrimenkul projeleri geliştirilecek.

Şimdi, Megakent İstanbul’un merkez bölgesinde geniş araziler bulmak zor. Ancak Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), dev Jandarma Dikimevi’nin İstanbul merkez Beşiktaş’taki arsasını sattı. Firma, bu arsanın yanı sıra Bakırköy ve Başakşehir arsalarını da satacak.

Emlak Konut, Bakırköy Şevketiye Mahallesi’nde Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi (POMEM) binasının bulunduğu arsayı sattı. Şirket ayrıca Başakşehir İkitelli1-2 yakınlarında 2 arsa satacak. Bunların yanı sıra Başakşehir Kayabaşı semtinde de 20.396 metrekare arsa satışı yapacak.

Şirket toplam 5 adet arsayı 15 Ekim’de satışa çıkaracak. Arsalar açık artırma usulü ile satılacak. Arsaların toplam muhammen bedeli KDV dahil 1 milyar 417 milyon 534 TL (KDV Hariç 1 milyar 201 milyon 300 TL).

Bahçelievler Efes Pilsen Arsası da Satılıyor

Investin ile CBRE, Anadolu Efes’in Merter ve Bahçelievler arasında bulunan ana oluşum aksı Mehmet Akif Caddesi üzerinde yer alan Efes Pilsen bira fabrikasını ve arsasını satışa çıkardı. Satışa çıkan gayrimenkulün toplam büyüklüğü ise 120 bin 170 metrekare. Alanda karma konseptli proje geliştirilebilecek. Efes Pilsen arsası ve fabrikası için ne kadar istendiği ise gizli tutuluyor. Ancak söz konusu gayrimenkul peşin olarak satılacak.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments