Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriDiyarbakır OSB'de Yatırım Atağı

Diyarbakır OSB’de Yatırım Atağı

Kurulduğu günden bu yana her geçen gün genişleyen Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bu yıl 22 firmaya fabrika kurması için yer tahsisi yapıldı.

Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan, OSB’nin 1996’da kurulduğunu ve 1. etaptaki ilk tahsislerin 1999’da yapıldığını belirtti. Şu anda 4 etaptan oluşan, toplam 915 hektarlık bir alan üzerinde faaliyet gösterdiklerini belirten Fidan, “Geçtiğimiz hafta 5. etapla ilgili eski Bakanımız Sayın Mehdi Eker ile Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile görüştük. Bu görüşmede 5. etap genişleme alanının sözünü aldık. Buradan bu müjdeyi vereyim. İnşallah 2021’de kendi alanımıza katmış olacağız.” diye konuştu.

Fidan, hayata geçirilen teşvik uygulaması sayesinde OSB’lerinin zamanla genişlediğini ve yatırımcı sayısında artış yaşandıklarını, yatırımı artırma ve daha çok fabrikaya yer verme amacında olduklarını ve istihdamın artmasını istediklerini belirtti.

OSB’de şuan aktif olarak 242 fabrikanın üretimde olduğunu, yeni tahsis ettikleri ve inşası devam eden toplam 53 fabrikanın da faaliyete geçmelerini beklediklerini söyledi.

Fidan, Kovid-19 salgınına rağmen 22 yer tahsisi yaptıklarını dile getirerek, şöyle devam etti: “İnşaata başlayanlar da oldu, bu yıl inşaatını bitirenler de olacak. Bunların 2021 ve 2022’de inşaatları sürecek. Bu tahsis ettiklerimizin toplamı yaklaşık 750 milyon liradır. Yatırımlar bu süreçte devam ediyor. Pandemi var diye yatırımlar durmuyor. Bizim daha çok üretmemiz, kazanmamız lazım. Bu ay içinde muhtemelen 11 firmaya daha yer tahsisi yapacağız. Bununla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Buraya yatırım yapmak isteyen çok. Söz konusu tahsislerin tamamlanması ile birlikte çalışan sayımız yaklaşık 15 bin kişiye çıkacak”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments