Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerUlaştırma Haberleriİstanbul'a Yeni Metro Hatları Geliyor

İstanbul’a Yeni Metro Hatları Geliyor

İstanbul’da yaşanan ulaşım sorununun çözümlerinden birisi olan metro hatları hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu.

Başkan İmamoğlu yapmış olduğu basın açıklamasında; yurt dışında yapmış oldukları görüşmeler neticesinde uluslararası sermaye piyasalarından 580 milyon dolarlık Eurobond ihraç etmeyi başardıklarını söyledi.

Yapılan 580 milyon dolarlık Eurobond ihracı hakkında açıklamalarda bulunan İmamoğlu “İstanbul’un metro hatlarının finansmanı için uluslararası sermaye piyasalarına 580 Milyon Dolarlık Eurobond ihraç etmeyi başardık. Artık metro inşaatları daha hızlı bitecek, trafik rahatlayacak. İBB, 5 yıl vadeli 580 milyon Dolar teminatsız Eurobond ihraç etti. 580 milyon Dolarlık satışa karşılık 2.5 milyar Dolarlık talep geldi. Sağlanan finansmanla 4 yeni metro hattı inşaatına başlanacak” diyerek İstanbullulara yeni metro hattı müjdesi verdi.

Gelen para ile 2024 yılına kadar yarım kalan tüm metro projelerinin tamamlanacağını duyuran Başkan İmamoğlu bu projelerin yanı sıra 4 yeni metro hattı daha inşa edeceklerini duyurdu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments