Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriDönüşüm İçin İmzalar Atıldı!

Dönüşüm İçin İmzalar Atıldı!

Büyük bir depremin her an yaşanma riski ve yıkıcılığı son derece yüksek olduğu şehirlerimizin başında gelen İstanbul’da ne yazık ki kentsel dönüşüm projeleri istenilen hızda gerçekleşmezken geçen hafta yaşanan 5 katlı binanın yıkılma haberi gündeme bomba gibi düşmüş, kolonlarından ses duyulması üzerine binanın bir gece öncesi boşaltılması büyük bir facianın önüne geçilmesini sağlamıştı.

Yaşanan bu faciada kentsel dönüşümün önemi ve aciliyeti bir kere daha ortaya çıkarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ ile Küçükçekmece Belediyesi arasında imzalar atıldı ve Kanarya Mahallesi kentsel dönüşüm projesi için ilk adım atılmış oldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:

“Zeytinburnu’nda bir bina çöktü. Bir genç kolonlardan gelen sesi duyuyor, camlar çatlıyor ve tüm komşularını uyararak gece binanın boşaltılmasını sağlıyor ve sabah bina da çöküyor. Bu kahramana teşekkür ediyorum ancak böyle olayların yaşanmaması gerekiyor. İstanbul’un yapı stoku ne yazık ki sorunlu ve bu sorun İstanbul’un en önemli sorunudur. Biz deprem sürecine dair bu mücadelede kentsel dönüşümü ve sosyal konut üretimini çok önemsiyoruz. KİPTAŞ bu süreçte tüm enerjisini bu projelere ayırdı. 99 depremini bir milat olarak kabul edersek bugüne kadar İstanbul’da kentsel dönüşümü toparlamak için 100 yıla ihtiyacımız var. Demek ki burada bir sorun var.

Halkı da içine aldığımız, herkesi kucaklayan bir süreç yaşanmalı. Vatandaş kentsel dönüşüme inanmalı. Amacımız insanların hayatını kurtarmak olmalı. Sayın Şehircilik Bakanımız ile çok sayıda bir araya geldik. Kentsel dönüşüm konusunda siyasetin devre dışı kalması konusunda karara vardık. Biz bu karara uyuyoruz. Genel başkanımız ile de görüştüm ve taahhüt alarak bunu asla siyasi bir konu haline getirmeyeceğiz”

Düzenlenen tören ile KİPTAŞ ile Küçükçekmece Belediyesi arasında Kanarya Mahallesi kentsel dönüşüm projesi işbirliği protokolü imzalandı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments