Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKanal Ankara'da Son Durum!

Kanal Ankara’da Son Durum!

Ankara’da çok sayıda millet bahçesi ve kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gerçekleşen toplu konut projeleri, kentsel dönüşüm çalışmaları ve millet bahçesi inşaatı çalışmalarını yerinde denetledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal Ankara olarak anılan, 193 bin metrekarelik dev bir alanda gerçekleşen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunarak “Bu proje etabıyla İmrahor’u, Gölbaşı Arboretum alanına bağlayarak, oradaki doğal yaşamı birbirine bağlayacak önemli bir çalışma yürütüyoruz. İlk etapta 193 bin metrekarelik alanda ihale çalışmalarımız bitti, imalatlarımız da yıl sonuna kadar tamamlanıp İmrahor Millet Bahçesi’ni Ankaralı vatandaşlarımıza kazandıracağız. Bu proje bittiğinde Eymir Gölü ile Gölbaşı’nı, İmrahor’u, oradan Mamak’ı birbirine bağlayacak ekolojik bir koridoru Ankara’mızın güneyinde oluşturacağız” diyerek son durum hakkında bilgi verdi.

2023 yıl sonuna kadar 81 ilde millet bahçesi projelerinin hepsini tamamlayacaklarını ve her ilde en az 1 millet bahçesi olacağını dile getiren Bakan Kurum AKM Millet Bahçesi projesi hakkında da bilgi vererek şu ana kadar projenin yüzde 86 oranında tamamlandığını belirterek projenin Ankara’ya nefes aldıracağını söyledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments