Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerEndeksa.com: ‘’Türkiye’nin En Değerli İlçesi ’Sarıyer’ Oldu’’

Endeksa.com: ‘’Türkiye’nin En Değerli İlçesi ’Sarıyer’ Oldu’’

Endeksa.com, konut piyasasındaki ortalama değerleri dikkate alarak yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’nin en değerli ilçesinin Sarıyer olduğunu açıkladı. 

Yapay zeka destekli gayrimenkul değer analizi yapan Endeksa.com, konut piyasasındaki ortalamalara göre Türkiye’nin en değerli ilçelerini araştırdı. Yapılan araştırma sonucunda en değerli ilçe Sarıyer olurken, Beşiktaş ve Çeşme takip etti. 

Ortalama konut değerleri ise Sarıyer ilçesinde 9 milyon 75 bin 312 TL iken, Beşiktaş’ta 9 milyon 2 bin 868 TL ve Çeşme’de 7 milyon 684 bin 340 TL değerinde. 

Listede yer alan diğer ilçeler ise sırasıyla; 6 milyon 13 bin 845 TL ile Kadıköy, 6 milyon 317 bin 424 TL ile Bakırköy, 6 milyon 148 bin 869 TL ile Bodrum, 8 milyon 324 bin 64 TL ile Beykoz, 3 milyon 880 bin 307 TL ile Şişli, 4 milyon 663 bin 960 TL ile Adalar ve 5 milyon 938 bin 146 TL ile Kaş oldu. 

Verileri değerlendiren Endeksa Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt, “Listeye baktığımızda İstanbul’un boğaz şeridindeki merkez ilçeleri ve Türkiye’nin en gözde tatil yerleri ilk olarak göze çarpıyor. Bu ilçeler bulundukları konum, doğal güzellikleri ve sosyolojik yapılarıyla Türkiye’nin orta üst kesiminin yaşadığı, yaşamak istediği yerler. Ekonominin, ticaretin, kültür sanatın, turizmin kalbinin attığı bu ilçeler her zaman önemli bir değere sahip. Bu durum konut piyasasını da ister istemez etkiliyor. Konut fiyatları yüksek olmasına rağmen değer artışı bu ilçelerde hala çok hızlı. Yıllık değer artışlarına baktığımızda yüzde 336’lara kadar ulaşan artışların yaşandığını görüyoruz.” dedi.  

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments