Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerEnerji Krizine Karşı En İyi Önlem, Isı Yalıtımı

Enerji Krizine Karşı En İyi Önlem, Isı Yalıtımı

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, Avrupa ülkelerinin en önemli gündem maddesinin enerji krizi olduğunu söyleyerek, Tüm Avrupa ülkeleri hem ekonomik hem de enerji tasarrufu sağlayacak önlemleri hayata geçirmek için yoğun çaba harcıyor” dedi.   

Türk Ytong firmasının enerji verimliliği ve enerji tasarrufu sağlayan ürünler geliştirdiğini söyleyen Fethi Hinginar, “Kabaran enerji faturaları için en iyi önlem kaliteli ve etkin ısı yalıtımından geçiyor. Verimli şekilde ısıtılmayan ya da soğutulmayan tüm yapılar büyük ekonomik kayıplar yaşamamıza sebep oluyor. Enerjide dışa bağımlı bir konumda olan ülkemizin yıllık 50 milyar dolara ulaşan enerji ithalatını azaltmak için enerjiyi verimli kullanmak ve tasarruf imkanlarını geliştirmeliyiz.” şeklinde konuştu. 

Avrupa ülkelerinin yaklaşan kış aylarında tarihin en önemli sınavlarından birinden geçeceğini söyleyen Hinginar, “Fransa, elektrikli tren seferlerini azaltmayı planlarken, Almanya tabela ve bina ışıklandırmalarını sınırlandırıyor. İtalya’da ise restoranlar ışıklarını söndürüp mum yakıyor, çeşitli ülkelerdeki demir çelik fabrikaları kapanıyor. Tasarruf tedbirlerinin kış aylarında daha da radikal önlemlere bırakması bekleniyor. Bu kış Avrupa kıtası için zor geçecek uzun bir kış olacak.” dedi.

Öte yandan Türkiye’nin de enerji tüketimini azaltacak önlemlere daha fazla yatırım yapması gerektiğini vurgulayan Hinginar, “Ülkemizde enerji kullanımının yüzde 40’tan fazlasını konutlarda tüketiyoruz. Kentleşme ve yapılaşma hızı, iklim değişikliğinden kaynaklanan yüksek sıcaklıklar ve artan soğuklara bağlı olarak hem yaz hem de kış aylarında harcadığımız enerji ihtiyacı sürekli artıyor. Türkiye’de sıfıra yakın enerji ile evlerimizi ısıtabilecek imkanlara sahibiz. Enerjiyi ve buna harcadığımız kaynakları verimli kullanmak adına daha iyi yalıtılmış yapılar inşa etmemiz, mevcut yapılarımızı daha iyi yalıtmamız şart.” ifadelerini kullandı.  

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments