Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriNef Reserve Kandilli Projesinde Konut Teslimleri Aralık Ayında Yapılacak

Nef Reserve Kandilli Projesinde Konut Teslimleri Aralık Ayında Yapılacak

Nef Reserve Kandilli projesi inşaat çalışmalarında son aşamaya gelindi. İlk konut teslimlerinin Aralık ayında başlayacağı duyrulan projede, 2,5+1’den 5+1’e kadar daire seçenekleri yer alıyor. 

İstanbul’un tarihiyle, kültürel değerleriyle sarmalanan semti Kandilli’nin yaşam dinamiklerini modern yöntemler ile buluşturan Nef, yıl sonunda ayrıcalıklı bir yaşamın kapılarını açmaya hazırlanıyor. Ünlü Mimar Emre Arolat’ın tasarladığı proje, İstanbul’un en eski hikayelerinin yaşandığı, padişahların saraylarından İstanbul Boğazı’nı seyrettiği, sokaklarının tarih koktuğu bir semtte özel bir konumda yer alıyor.

Semtin mahalle kültürünü, modern yaşamın vazgeçilmezleriyle sunan Nef Reserve Kandilli; büyüleyici sokakları, asırlık çınar ağaçları arasında konumlanıyor ve iskele, köprü ve ana yollara yakınlığıyla dikkati çekiyor. 2+1’den 5+1’e kadar farklı büyüklükte konutların yer aldığı Nef Reserve Kandilli, aynı zamanda Nef’in ‘Foldhome’ konseptinin imkanlarını da proje sakinleriyle buluşturacak. Kişiye özel hizmeti son aşamaya taşıyan proje, gerektiğinde iskelede özel bekleyen tekneden günün yorgunluğunu unutturacak SPA alanına kadar ayrıcalıklı hizmetler sunacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen mimar Emre Arolat, ‘Tasarım yaklaşımımız; bölge, yerel dokular, kültürel ve fiziksel kaynaklar ile projenin kolektif ve psikolojik nitelikleri üzerine yapılan uzun araştırma ve tartışma süreciyle başladı. Böylece proje ve mevcut durumun özünü oluşturan sorular ortaya çıktı ve özel durumlar da göz önünde tutularak tutku, önsezi, bilgi ve deneyim çerçevesinde şekillendirildi.’ ifadelerini kullandı.

Mustafa Toner imzası taşıyan iç mimaride ise bir yanda vizon, bej ve krem tonlarıyla açık renk ahşabın bir arada kullanıldığı, bir yanda da koyu ahşap renkleri, gri ve toprak tonlarının buluştuğu iki farklı alternatif sunuluyor. 

Nef Reserve Kandilli projesinin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments