Ana SayfaHaberlerİhale HaberleriEski Stat Yerine Millet Bahçesi!

Eski Stat Yerine Millet Bahçesi!

Giresun’da yeni stadyumun hizmete açılmasıyla birlikte spor müsabakalarına veda eden Atatürk Stadı’nın yerine millet bahçesi inşa edilecek.

1982 yılında inşa edilen 12 bin 191 koltuk kapasiteli stadyum, nice başarılara ev sahipliği yaptı.

Atatürk Stadı son olarak bu yıl TFF 1. Lig’deki Giresunspor-Tuzlaspor maçına ev sahipliği yaparak futbola veda etti. Giresunluların spora olan ilgisi dolayısıyla kent için ayrı bir değere sahip olan stadyumun yerine millet bahçesi inşa edilecek.

Stadyumun, yapılacak hurda ihalesi öncesinde tribündeki koltukları ve saha zeminindeki çimlerin sökümü başladı. Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Atatürk Stadı’nın uzun yıllar boyuncu şehrin ender yapılarından biri olarak hizmet verdiğini belirtti.

Giresun şehri için bu stadın ciddi bir mazisi olduğunu ifade eden Şenlikoğlu, “Hele ki orada Giresunspor’umuzun büyük başarıları var. Bayramlarımızı, kutlamalarımızı o statta gerçekleştirdik. Bizim çocukluğumuz da o stat ve çevresinde geçti.” dedi.

Şenlikoğlu, Atatürk Stadı’nın şehrin kalbinde nadide bir yeri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Şehir zamanında o bölgeye kadar uzamıyordu, o dönemler stat şehrin hafifçe dışında kalmış gibi görünüyordu, ama şehrin şu an tam ortasına gelen bir noktada. Stadın yerine o bölgede bir millet bahçesi yapılıyor olması da stadımızın yıkılmasının vermiş olduğu manevi duyguyu bizim açımızdan rahatlatıyor. Çünkü gerçekten de o bölgede bir yapılaşma değil millet bahçesinin yapılacak olması şehre çok büyük katkılar sunacaktır.”

Millet bahçesi inşaatı için çalışmaların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda başladığını aktaran Şenlikoğlu, “Makine Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından 18 Şubat’ta hurdaların alınmasıyla ilgili ihale gerçekleştirilecek. Oradaki hurda işlemleri bittikten sonra tahminen nisan veya mayıs ayı başlarında yapım ihalesine çıkılabileceğini düşünüyoruz” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments