Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriYeni OSB İçin Adımlar Atıldı!

Yeni OSB İçin Adımlar Atıldı!

Diyarbakır’da yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayacak olan ve şehrin sanayisine katma değer katacak Karacadağ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için düğmeye basıldı.

Şanlıurfa yolunda 295 hektarlık alan üzerinde hayat bulacak olan Karacadağ OSB’de 179’u işletmelere dönük sanayi, 43’ü donatı alanı olmak üzere 222 parsel, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı.

Tapu ve Kadastro 7. Bölge Müdürlüğünde yapılan tapu teslimine, Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, 7. Bölge Müdürü Murat Çalık, İl Kadastro Müdürü Cengiz Çetinkaya, Kayapınar Tapu Müdürü Ersin İde, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Esat Yeşil ve Karacadağ OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Beşir Yılmaz ile Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Özkılıç katılım gösterdi.

Parsel tapuları, İde ve Yılmaz ile Özkılıç arasında imzalanan protokolden sonra Yeşil’e teslim edildi.

Bakanlık tarafından 2020 yılı yatırım programı içerisinde değerlendirilen Karacadağ OSB’de en küçüğü 6, en büyüğü 28 dönümlük sanayi parsellerine yeni sanayi tesisi inşa edilecek. Ayrıca mesleki ve teknik öğretim alanı, atık su arıtma tesisi, otopark, sağlık tesisi, idari ve sosyal alanlar ile gölette yer alacak.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments