Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriFatma Şahin, Gazikonut İnşaat Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Fatma Şahin, Gazikonut İnşaat Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazikonut projesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme sonrası açıklama yapan Başkan, ‘’ Tek amacımız orta ve alt gelir grubunun kolay ev almasını sağlamak.’’ dedi.

Gaziantep’te inşa edilen ve 14 bin konut Kuzeyşehir ile Güneyşehir Gazikonut projesinin şantiye alanını inceleyen Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu. 

İnceleme sonrası büyük şehirlerin en büyük ihtiyacının konut olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Şahin, “Bugün Gazikonut dediğimiz model, bu yeni çeşitlendirme modeli. Kendi şirketimiz üzerinde çalışıyoruz ve bizim avantajımız arsa. Arsa ile zaten yüzde 30 maliyetler aşağı düşüyor, çok hızlanmamıza vesile oluyor. Kurumumuza büyük bir güven var. Hızlı bir şekilde bunu tamamlamak istiyoruz. Doğru finansal modelle çok hızlı bir şekilde halkımızı evine kavuşturmak istiyoruz. En zor şartlarda dünya da çivi çakılmazken, kimse önünü göremezken Gaziantep’in şantiyeye dönüşmesinde duyulan büyük güveni gösteriyor. Hükümetimize, bakanlıklarımıza, vekillerimize, burada valimizin koordinasyonunda başlayan işi bitirme kararına büyük bir güven var.” dedi.

Öte yandan Gaziantep’in işçi şehri olduğunu vurgulayan Şahin, “Arz talebi dengelediği zaman bunun üzerinden asgari ücretli bir işçimizin kira öder gibi ev sahibi olacağı modelleri artırmamız gerekiyor. İşte o yüzden bunun için buradayız. ‘Daha fazla ne yapabiliriz?’, ‘Daha fazla nasıl çalışabiliriz’, ‘TOKİ ile ortak nasıl üretebiliriz?’ ‘Finansal modelini nasıl yıllara yayarak bir işçinin ödeyeceği hale dönüştürebiliriz?’ sorularının yanıtlarını yapmaya çalışıyoruz bütün derdimiz bu.” ifadelerinde bulundu. 

Son olarak Gazikonut projesindeki çalışma modeline dikkat çeken Başkan, “Burada da polislerimiz, öğretmenlerimiz, mali müşavirlerimiz, bütün sektör temsilcilerimiz için büyük bir talebe dönüşmüş durumda. Arsalarımızı onlara veriyoruz. Kooperatif kurup geliyorlar. Geldikleri zaman ihaleye çıkıyoruz o şartlara uygun hemen onlara teslim ediyoruz. Tek şartımız 3 yıl içinde evi bitirmek. Arsa spekülatörlerine izin veremeyiz. Arsa üzerinden kimsenin rant sağlamasına müsaade edemeyiz.” şeklinde konuştu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments