Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriGalatasaray, Konut Satışı Yapacak

Galatasaray, Konut Satışı Yapacak

Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Mecidiyeköy’de otel olarak projelendirilen binayı rezidansa çevirerek konut satışı yapılacağını açıkladı. 

Mali anlamda zor durumda olduklarını belirten Dursun Özbek, Mecidiyeköy binası, Florya arazisi, Riva ve Kemerburgaz projeleri hakkında konuştu. Bu projeler ile Bankalar Birliği’ne olan 2 milyar TL’lik borcu kapatmak istediklerini anlatan Özbek, Ama aynı zamanda mali bağımsızlığımızı da ilan etmek çok önemli. Projelerimizi anlatacağız ve sportif anlamda nerede olduğumuzu söyleyeceğiz.” dedi. 

Mecidiyeköy projesi hakkında bilgi veren Özbek, “Rahmetli Duygun abi döneminde gündeme gelen bir bina. Duygun abi o dönemde bana bu görevi verdi. Buranın nasıl değerlendirilmesi gerektiği konusunu yönetmemi istedi. O zaman inşaata başladık. Bugünkü şekline gelecek hale getirdik. Buranın geliştirmesini yaptık. Bu geliştirmeye katkı veren arkadaşlarım var. Özellikle Erden Timur büyük destek verdi. Bugünkü ekonomik getirisi açısından otel projesi olarak inşa ettiğimiz binayı rezidans projesine çevirdik. Bölgenin ekonomik değeri ve çok talep olması nedeniyle bu proje ağırlık kazandı. 1+1. 1+0, 3+1 gibi daireler var burada. 2 kategoride satış düşünüyoruz. Yerli yatırımcılara ilk etapta satış söz konusu. İkinci etapta ise yabancıya satış söz konusu. Ayrıca 5 parça da ticari alan var ve bunları satışa koymayacağız.” açıklamalarını yaptı.

Bahsi geçen projeler sayesinde 1 milyar TL gelir beklediklerini belirten Başkan, “160 dairenin satışından, masraflar çıktıktan sonra 1 milyar TL’lik bir para bekliyoruz. Bu parayı çeşitli finans kalemleriyle değerlendireceğiz. Bunun bir kısmı Galatasaray’ın kredilerinin kapatılması için kullanılacak. Şu anda 2 milyar 200 milyon TL’lik ana para kısmı var. Buradan gelecek olan paranın yarısını buraya, diğer yarısı da Kemerburgaz ve Florya’daki faaliyetler için Galatasaray’ın kasasına girecek. Buranın bugüne kadar atıl kalması iyi bir şey değildi. Bundan sonra süratle bu faaliyetleri tamamlamak istiyoruz. Mecidiyeköy’de 1 hafta 10 gün içinde satış ofisimiz kurulacaktır. Bölge çok değerli ve burasının süratle nakde döneceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments