Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerDev Sosyal Konut Projesinde Başvurular Alınmaya Başladı

Dev Sosyal Konut Projesinde Başvurular Alınmaya Başladı

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detaylarını dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. 

Uzun süredir herkes tarafından merakla beklenen sosyal konut projesinde başvurular alınmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan projenin ilk temeli yılbaşında atılacak. Projede, dar gelirliler için 5 yılda 500 bin konut, 250 bin alt yapılı arsa ve 50 bin iş yeri satışa sunulacak. Konut fiyatları ise 608 bin TL satış 2 bin 280 TL taksit bedelinden başlayacak. 

‘’İlk Evim İlk İş Yerim’’

Projenin detaylarına değinmeden önce projenin isminin ilk evim ilk iş yerim olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm detayları şu sözlerle açıkladı: 

“Vatandaşlar toplamda 608 bin TL fiyata sahip 2+1 konutlara 2 bin 280 TL’lik taksitlerle, 240 ay vade ile sahip olacak. Toplam 850 bin TL fiyata sahip 3+1 konutların ödemesi 3 bin 187 TL’den başlayan taksitlerle 240 ay vadeyle yapılabilecek. Ülkemizin her yerinde yüzbinlerce yeni sosyal konutu konut arsasının ve işyerlerinin inşa sürecini başlatıyoruz. Başvurular yarın (bugün) itibarıyla başlayacak ve ekim ayına kadar sürecek. Bu projelerin ilk temelini yılbaşında atıyoruz. Amacımız ilk etap konutlarını azami iki yıl içinde bitirip vatandaşlarımıza teslim etmek. Yatay mimari anlayışıyla yani zemin artı üç, dört bilemediniz beş, depreme uygun şekilde inşa edeceğimiz projeler ülkemizin her yerinde devam edecek. Projelerimizi yeşili hâkim kılacak anlayışla hayata geçiriyoruz. Bu kampanya sayısı ve kalitesi bakımından dünyadaki en büyük konut yatırımını ifade etmektedir. Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılına böylesine küresel ve tarihi önemde bir kampanyayla girmekten gurur duyuyoruz. Kampanyamızla ilgili ayrıntıları paylaşmak istiyorum. Hedefimiz 81 ilimizde ve tüm ilçelerimizde 2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut. 250 bin konut amaçlı arsa, yani vatandaş der ki bana altyapısı yapılmış arsa verin ben kendim yapacağım. Onun için 250 bin konut yapımına müsait altyapısı halledilmiş arsa. 50 bin işyeri yapıp milletimizin istifadesine sunmaktır.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments