“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerGaziantep Şehir Hastanesi 15 Haziran’da Hizmete Açılıyor

Gaziantep Şehir Hastanesi 15 Haziran’da Hizmete Açılıyor

Önceki Dönem Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Şehir Hastanesi projesinin 15 Haziran’da vatandaşların hizmetine açılacağını söyledi. Proje, günlük 15 bin hastaya hizmet verebilecek.

Türkiye’de birçok hastanede kullanılmayan teknik cihazların Gaziantep Şehir Hastanesi’nde kullanılacağını vurgulayan Önceki Dönem Adalet Bakanı Abduhlamit Gül, “Nisan sonu itibariyle hazır olan bölümler olmasına rağmen, açılış için tamamen bitmesini bekledik. Seçim kaygısı ile değil milletin duasını almak için 15 Haziran’da hastane faaliyette olacak” dedi.

Bin 875 Yataktan Oluşacak

1875 Yataklı Şehir Hastanesi’nin son durumuna ilişkin bilgi alan Önceki Dönem Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ‘’Bin 875 Yataklı Gaziantep Şehir Hastanesi ile ilgili yapılan toplantıda önemli bilgiler aldık. Hamdolsun çok önemli bir mesafe kat ettik. Burada Gazianteplilere ve bölgeye hizmet edecek 7 hastanemiz bulunuyor. Kadın Doğumdan Çocuk Hastanesine, Onkolojiye kadar birçok hastanemiz mevcut. Bin 875 Yataklı Dev bir eseri Gaziantep’e kazandırıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bu süreci başından itibaren yakından takip ediyor. Buraya gelmeden önce Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüştük, Amanos Tüneli Projesi dahil olmak üzere kentte devam eden yatırımlarla ilgili görüştük.’’ ifadelerini kullandı. 

Gaziantep Şehir Hastanesi’nin 15 Haziran itibariyle hizmete başlayacağını duyuran Gül, şunları söyledi:

‘’Firma yetkililerimizden bilgi aldık. 15 Haziran tarihi itibariyle Şehir Hastanemiz, Gazianteplilerin hizmetine sunulmaya hazır hale gelecek. 600 doktoru ve tüm çalışanları ile burada bir sağlık ordusu vatandaşlara hizmet verecek. Biz de bunun heyecanını yaşıyoruz. İnşallah 15 Haziran’da vatandaşlarımız şifa bulmak için buraya gelecek. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çevre düzenlemesi ve yollar konusunda çalışmalar yaptı. Yerel yönetimler ve Merkezi hükümet birlikte çalıştık.’’

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments