Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriGökdere Millet Bahçesi İhale Tarihi Belli Oldu!

Gökdere Millet Bahçesi İhale Tarihi Belli Oldu!

Bursa’yı yeniden yeşille anılan kent yapmak amacıyla yola çıkan Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin değerini artıracak Gökdere Millet Bahçesi projesini Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğiyle hayata geçiriyor.

Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinin sınırını belirleyen Gökdere’nin her iki yakasını kaplayan yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek projenin sadece 2 bin 800 metrekaresinde sosyal donatılar, kalan alanda ise rekreasyon alanları yer alacak. TOKİ tarafından ihalesi 26 Mart’ta yapılacak Gökdere Millet Bahçesi’nde 10 bin 887 metrekare alanda çocuk oyun köyü, yöresel bitkilerin mevsimsel renklendirme gösterilerinin yapılacağı 4 bin metrekarelik bitki gösteri alanları ve 2 bin 750 metrekarelik biyolojik gölet bulunacak. 2 bin metre uzunluğunda bisiklet parkurunun, 2 bin metre koşu yolunun ve 4 bin metre gezinti yolunun olacağı projede, 16 kameriye, 3 mangal pişirme birimi ve 31 piknik masası, piknik alanı yer alacak. Sosyal tesisin, yöresel satış ünitelerinin ve mescidin de olacağı projede bin 25 metrekarelik alanda millet kıraathanesi inşa edilecek.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hızlı sanayileşme, göç ve kontrolsüz yapılaşma yüzünden yeşil kimliğini kaybeden Bursa’yı yeniden yeşille anılan bir kent haline getirmek için yoğun mesai harcadıklarını söyledi. Gerek altyapının güçlendirilmesi, gerekse çevre kirliliğine yol açan unsurların ortadan kaldırılması noktasında önemli yatırımları hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Aktaş, “Tüm bunların yanında Bursa’mıza nitelikli düzenlenmiş yeşil alanlar kazandırmak için gayret sarf ediyoruz. Vakıf Kent Parkımız buna güzel bir örnek. Yıllardır konuşulan ancak bugüne kadar somut bir adım atılamayan Gökdere Millet Bahçesi’nin projesini hazırladık. TOKİ tarafından ihalesi 26 Martta yapılacak ve kısa zamanda çalışmalara başlanacak. Gökdere Millet Bahçesi, yapılaşmanın yoğun olduğu Osmangazi ve Yıldırım ilçelerimize büyük değer katacak” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments