“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriGürpınar’da Yükselecek Sosyal Konut Projesinin Temeli Atıldı

Gürpınar’da Yükselecek Sosyal Konut Projesinin Temeli Atıldı

Van’ın Gürpınar ilçesinde hayata geçirilecek olan 126 konutluk sosyal konut projesinin temeli atıldı. İlçe Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ‘’Şu an temel kazıları hızla yapılan konut projemiz ilçemize bambaşka bir prestij bambaşka bir soluk kazandıracak.’’ dedi.

Geçtiğimiz haftalarda ihalesi yapılan konut projesinin temel kazı çalışmaları hızla başladı. Gürpınar’ın en büyük konut hamlesi olarak nitelendirilen projede, 126 adet konut ve iş yerleri yer alacak. Projenin sonbahara kadar tamamlanmasını hedeflediklerini belirten Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Şu an temel kazıları hızla yapılan konut projemiz ilçemize bambaşka bir prestij bambaşka bir soluk kazandıracak. Allah’ın izniyle bayramdan sonra Gürpınarlı hemşehrilerimizle birlikte temel atma çalışmasına şahit olacağız. Buradaki çalışmayı 126 Konut ve 11 ile 15 arası iş yeri olacak şekilde planlıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

‘’Sosyal Konut Projesi, Barınma Sorununu Ortadan Kaldıracak’’

İlçe genelinde uzun süredir konut sorunu olduğunu dile getiren Tanış, “Gürpınarımızda ciddi bir memur, asker, polis, kamu görevlisi var. Bunlar burada çalışıyor olsalar bile yeterli barınma imkânı bulamadıkları için il merkezine gidip gelmek zorunda kalıyorlar. İnşallah bu sosyal konut projemiz yılların bu sorununa çözüm olacak. Büyüme ve gelişme önündeki doğalgaz sorununu zaten hallettik. Hamdolsun dün hayal dedikleri doğalgaz enerjisini yakın zamanda ilçemize arzını sağlamıştık. Buradaki mahalle bazlı enerji akışını da genişleterek daha fazla insanımızın yararlanması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.  

Proje İsmi Anketle Belirlenecek

Sosyal konut projesinin ismi için anket yapılacağını söyleyen Hayrullah Tanış, şunları söyledi:

“Bizim aklımızda konutların ismiyle ilgili seçenekler var ancak vatandaşlarımızın önerileri ve talepleri doğrultusunda bir anket yapmayı daha sağlıklı görüyoruz. Yıllarca Gürpınarımıza hizmet vererek konutlarımızın bu güzel projesi gibi isminin de güzel olmasından yanayız. Türkiye yüzyılında cennet vatanı ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Gürpınarımızda bu şahlanıştan payını almıştır, almaya devam edecektir. Fabrikasıyla, altyapısıyla, enerji ve şehirleşmesi ile bölgenin en güzel, en sakin şehri olan Gürpınarımız, turizm ve tarihi potansiyeli ile kalkınma hamlesini başlatmış bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu şehir için imkân vererek hayallerimizi gerçekleştiren Rabbime şükürler olsun. Durmadan yorulmadan hizmet etmeye devam edeceğiz. Konut projemiz için attığımız bu önemli adımın ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Van’daki tüm konut projelerine buradan göz atabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments