Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriHasar Gören Okullar Yeniden İnşa Edilecek

Hasar Gören Okullar Yeniden İnşa Edilecek

30 Ekim’de meydana gelen depremde İzmir genelinde 33 bina hasar gördü. Depremde hasar gören ve yıkılan okullar için Vali Köşger başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantı sonrası Vali Köşger, depremin yaralarının sarılması sürecinde okul binalarıyla ilgili önemli bir gelişme kat ettiklerini, depremden önce dayanıksız olduğu için 50 okulun yıkıldığını, bunların yerine yeni okul inşaatlarını tamamladıklarını ancak depremle birlikte 33 okulun daha yıkımının gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

“Bu 33 okulu İzmirli iş adamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ayağa kaldıracağız” diyen Köşger, “Bugün bir görev paylaşımı yapıldı, inşallah okullar kısa sürede tamamlanmış olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm oda başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Köşger, deprem sonrasında merkezi ve yerel idarenin üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirdiğini, kentte kimsenin aç ve açıkta bırakılmadığını, bu noktada zarar gören esnafın yaralarına merhem olacak tedbirler geliştirmeye çalıştıklarını belirtti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments