“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriHazine Taşınmazları Karşılığında Okul Yaptırılması Projesi Kapsamında Bakanlık 12 Okul İnşa Edecek!

Hazine Taşınmazları Karşılığında Okul Yaptırılması Projesi Kapsamında Bakanlık 12 Okul İnşa Edecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hazine Taşınmazları Karşılığında Okul Yaptırılması Projesi kapsamında 5 farkı ilde 12 okul inşa edileceğini duyurdu. Yapılacak olan okullar 91 milyon liraya mal olurken 201 derslik kapasitesine sahip olacak.

Eskiyen okulların yenilenmesi çalışmaları tüm hızı ile devam ederken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir yandan da yeni okulların yapımına hız verdi.

Aralarında İzmir, Balıkesir, Konya, Bursa ve Adana’nın yer aldığı 5 ilde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 12 okul inşa ettirecek.

5 İLİMİZDE BAKANLIK 201 DERSLİK KAPASİTELİ 12 OKUL İNŞA EDECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile Hazine Taşınmazları Karşılığında Okul Yaptırılması Projesi kapsamında 5 farkı ilde 12 okul inşa edileceğini ilan etti.

İzmir, Bursa, Konya, Adana ve Balıkesir’de yer alan okullar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı inşaat karşılığında işi üstlenen şirkete hazine taşınmazı verecek.

Proje kapsamında Konya’da 4 okul inşa edilecek. Bu okullar toplam 73 derslik kapasitesine sahip olacak ve bakanlık bu projeler için 43 milyon 114 bin liralık ödeme yapacak.

İzmir’de bulunan hazine taşınmazları üzerine ise 64 derslik kapasiteli 3 okul inşa edilecek. 5 ilde inşa edilecek olan okullar için ihale süreci tamamlanırken yer teslimlerinin ardından inşaatlara başlanacak.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments