Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriHem Hükümet Konağı Hem Diş Hastanesi!

Hem Hükümet Konağı Hem Diş Hastanesi!

İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Buca’da inşaatına devam edilen, kamu yatırımlarını tek tek denetledi. Buca’ya Hükümet Konağı, 70 ünitelik Diş Hastanesi ve içinde Sağlıklı Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Verem Savaş Birimi, AÇSAP, 112 Acil Müdahale Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü yer alan Sağlık Kampüsü Projesinin müjdesini veren Kaya, inşaat halindeki okulların da kısa sürede eğitim-öğretim hayatlarına başlayacaklarını söyledi.

Bölge sakinlerinin isteği üzerine, Halk Eğitim Merkezi binasının da yıkılacağını ve Hükümet Konağı projesine dahil edileceğini dile getiren Kaya, “Burada bir rekreasyon alanı oluşturacağız ve bölgedeki vatandaşlarımızın kullanımına açık olacak. Halk Eğitim Merkezi’ni de yeni binaya taşıyoruz. Bucamıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Toplam 6 bin 500 metrekare alan üzerinde, 5 bin 300 metrekare kapalı alan olarak hayat bulacak Buca Sağlık Kampüsü’nde, Sağlıklı Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Verem Savaş Birimi, AÇSAP, 112 Acil Müdahale Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının bulunacağına değinen Atilla Kaya, Buca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (Diş Hastanesi) proje alanına da giderek 15 bin 365 metrekare alanda 11 bin 500 metrekare kapalı alana sahip, modern bir Diş Hastanesi kurulacağını söyledi. 70 üniteli hastanenin çevre ilçelere de hizmet vereceğini dile getiren Kaya, “İnşaatı devam eden Sağlık Kampüsü, ihalesi 15 Nisan’da yapılacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve yeniden yapılacak olan Devlet Hastanesi’yle Bucamız sağlıkta tesis anlamında bambaşka bir noktaya gelecek” şeklinde konuştu.

Okul şantiyelerinde de incelemeler yapan Kaya şöyle konuştu: “Şirinkapı Mahallesi’nde, İzmir’de ilk ve tek olan Özel Eğitim Merkezi’nin inşaatı devam ediyor. 8 derslikte 120 öğretilebilir öğrencili bir okul inşa ediliyor. Aynı mahallede 32 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatı var. Ege-Koop Mahallesi’nde 24 ve 32 derslik olmak üzere iki okul inşaatı mevcut. Kuruçeşme, Kozağaç, Adatepe, İzkent ve Gaziler mahallelerimizde de 24’er derslikli okul inşaatları devam ediyor. Yine Bucamızda, okul inşaatına hazır 13 adet taşınmaz bulunuyor.”

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments