Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerHonda Çin’e Elektrikli Araç Üretim Fabrikası İnşa Ediyor

Honda Çin’e Elektrikli Araç Üretim Fabrikası İnşa Ediyor

Honda firmasının Çin merkezli otomobil ve satış iştiraki GAC Honda Automobile, sadece elektrikli araç üretiminin yapılacağı fabrika inşaatına başladı. Honda tarafından yapılan açıklama ile fabrikanın sürdürülebilirlik kaynaklarına uygun olacağı söylendi. 

GAC Honda Automobile, elektrikli araç üretimi için inşa edilecek olan fabrika yatırımı ile ürün gamında bulunan elektrikli araç modellerini arttıracak. Fabrikanın yanı sıra Honda Elektrifikasyon stratejisine yönelik çalışmalarını ise önemli yatırımlarla büyütecek. 

400 bin metrekare alanda inşa edilen fabrika, yıllık 120 bin adet üretim kapasitesine sahip olacak. Çin’in en önemli üretim fabrikalarından bir olması planlanan Honda üretim fabrikası, 2024 yılında işlemeye başlayacak. Honda’nın yanı sıra Dongfeng Honda Automobile de Çin’de üretim tesisi kuracak. İki fabrikanın yıllık üretiminin ise 1,73 milyon adet olacağı konuşuluyor.

Honda elektrikli araç üretim fabrikası, sürdürülebilirlik kapsamına uygun olarak inşa edilecek. Başta güneş panelleri olmak üzere tüm yenilenebilir enerji kaynakları değerlendirilecek. Başlangıçta 525 milyon dolar yatırım kullanılacak olan Honda üretim tesisi yüksek teknolojilerle donatılarak karbon ayak izini azaltacak. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments