“Yapı
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriHSA Enerji Yeni Güneş Paneli Fabrikasını Hayata Geçirecek

HSA Enerji Yeni Güneş Paneli Fabrikasını Hayata Geçirecek

HSA Enerji bünyesine bir güneş paneli fabrikası daha katacak. Toplamda 160 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirilmesi planlanan ikinci güneş paneli fabrikası ile HSA Enerji üretim kapasitesini 500 megawatta çıkaracak.

Fotovoltaik güneş paneli üretimiyle bilinen HSA Enerji, 160 milyon TL yatırım bedeli bulunan ikinci güneş paneli fabrikasını Manisa’da kuracak. 2023 yılı Ocak ayında üretime açılması planlanan fabrika hakkında HSA Enerji Satış ve Pazarlama Direktörü Mehmet Aybaş açıklamalarda bulundu. 

Dünya genelinde yenilenebilir enerji olan ilginin arttığını söyleyen HSA Enerji Satış ve Pazarlama Direktörü Mehmet Aybaş, “Dünya genelinde yenilenebilir enerjiye ilgi artıyor. HSA Enerji, global çapta geniş üretim kapasitesine sahip olup kalitesi ve teknolojisiyle dikkat çekiyor. HSA Enerji, ürettiği Mavi Çam Güneş Panelleri ve JA Solar panellerini daha fazla güneş enerji santrali çözümlerine sunmak için mevcut kapasitesini arttırdı. Bu bağlamda da mevcut kapasite artışımıza ilave olarak ikinci fabrikamızın inşaatına başladık ve 2023 yılında toplamda 1 gigavat üretim kapasitesi ile hem ulusal hem de uluslararası pazara hizmet etmeyi planlıyoruz.”dedi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments