“reocom
Ana SayfaHaberlerİmar Barışı Düzenlemesi! Çevre Bakanlığı İkinci Bir Adım Atacak mı?

İmar Barışı Düzenlemesi! Çevre Bakanlığı İkinci Bir Adım Atacak mı?

İmar barışı düzenlemesi için Çevre Bakanlığı’nın yeni bir çalışma var mı? Çevre Bakanı Murat Kurum ikinci imar barışı uygulaması için ne düşünüyor? Bu konuda yapılan son açıklamalar ile yaşanan son gelişmeleri tüm detayları ile ele alıyoruz.

İmar barışı uygulamasına dair yeni bir sürecin başlayıp başlamayacağı son dönemlerde en sık aranan konulardan birisi. 

Bu alanda geçtiğimiz dönemlerde atılan adımların bir benzerini bekleyen vatandaşlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelebilecek açıklamaları bekliyorlar. Bizler de bu alanda en son yapılan resmi açıklamaları ve bakanlığın imar barışı düzenlemesine ilişkin tavrını sizlerle paylaşıyoruz. 

İmar Barışı Uygulaması İkinci Kez Gelir mi?

İmar barışı uygulaması ilk duyurulduğunda belli bir tarihten önceki yapıların kayıt ve kontrol altına alınması için vatandaşlara önemli bir imkan sunuldu. Milyonlarca vatandaş bu olanaktan faydalanırken başvuru sayısı 10 milyonu aştı. 

Çevre Bakanlığı o dönem imar barışından önemli bir gelir ederken hemde kayıt dışı kaçak yapılar kontrol altına alındı. Bu noktada merak edilen nokta ise düzenlemenin ikinci defa başlatılıp başlatılmayacağı noktasında. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bu konuya ilişkin çok fazla resmi açıklama yapılmadı. Ancak konuya dair daha önce yapılan açıklamada Çevre Bakan Yardımcısı çok net açıklamalarda bulundu. İmar barışının önümüzdeki on yıl için gündeme gelmesinin doğru olmadığının ifade edildiği açıklamada bunun beklentisinin de yanlış olduğu vurgulandı. Bu çerçevede kısa vadeli dönemde sürpriz bir gelişme olmazsa imar barışının yeniden gündeme gelmesi beklenmiyor. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“UNICERA

Most Popular

Recent Comments