“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerİNDER / Durbakayım: Tapu Harcı ve KDV İndirimi İle Konut Kredisi Kampanyası...

İNDER / Durbakayım: Tapu Harcı ve KDV İndirimi İle Konut Kredisi Kampanyası Taçlandırılabilir!

Devlet bankaları tarafından açıklanan 1 yıl ödemesiz sıfır konutlara yüzde 0.64 ve ikinci el konutlara yüzde 0.74 faiz oranı ile tarihi kredi paketi kampanyası hakkında İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım önemli açıklamalarda bulundu. Ev sahibi olmak isteyen kişilere en uygun dönem uyarısında bulunan Durbayım aynı zamanda tapu harcı ve sıfır konutlara özel KDV indirimi konusunu da gündeme taşıdı.

Türkiye’nin en büyük çatı dernekleri arasında yer alan İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım önemli açıklamalarda bulundu. 

KDV Ve Tapu Harcı İndirimi İçin Yeni Çağrı Geldi! 

Türkiye kamu bankaları tarafından başlatılan 1 yıl ertelemeli konut kredisi paketi sonrası önemli açıklamalarda bulunan İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım “İnşaat sektöründeki faaliyetlerin devamı için gerekli olan finansmanın doğru adrese yönlendirilmesini sağlayacak 1. El konutlarındaki ekstra faiz avantajının olması da artı bir değer olarak görüyoruz. İnşaatların yoğun olduğu şehirlere göre verilecek kredi miktarının ayarlanması, bankaların açıkladığı kredi paketi her yönüyle düşünüldüğünü gösteriyor. KDV ve harç gibi dolaylı teşvikler de bu tarihi fırsatı taçlandırabilir” diyerek tapu harcı ve konutta KDV indirimi konusunda yeni bir çağrıda bulundu. 

Özel Bankalar Mutlaka Faiz İndirimi ile Destek Vermeli!

Devlet bankaları tarafından yapılan kredi faiz indirimlerine de değinen İNDER Başkanı Durbakayım kamu bankaları tarafından yıkılan bu faiz indirimi kıvılcımının özel bankalar tarafından mutlaka desteklenmesi gerektiğini söyledi.  Durbakayım yapmış olduğu açıklamasında özel bankalara seslenerek ellerini taşın altına sokmaları gerektiğini söyledi ve inşaat sektöründe de talebi canlandırmak için fiyat indirimi ve taksit ödemelerine yönelik özel koşullar sağlanması gerektiğini vurguladı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments