“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerİnşaat Sektörü Doğru Yatırım Aracı Olacak!

İnşaat Sektörü Doğru Yatırım Aracı Olacak!

Simon-Kucher&Partners Direktörü Cem Balıkçıoğlu, normalleşme süreci ve sonrasına ilişkin, “Teknoloji olan ülkeler de elektronik ara malı ithalinin yükseleceğini öngörebiliriz. Benzer şekilde bir çok alt sektörü ile istihdam yaratabilecek inşaat sektörü de bazı ülkeler için doğru yatırım olacak” dedi

Simon-Kucher&Partners Direktörü Cem Balıkçıoğlu, normalleşme süreciyle birlikte işletmelerin yapması gerekenleri ve ekonomide karşılaşılabileceklere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Balıkçıoğlu, salgının her sektördeki etkisinin farklı olacağını belirterek, “Tüm sektörlerin ortak olarak dikkat etmesi gereken şey müşteri odağı” dedi.  

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Cem Balıkçıoğlu, Ülkelerin yüksek katma değer gördüğü sektöre öncelik vereceğini belirtti. Balıkçıoğlu, “Katma değerli ürünü otomotiv ağırlıklı olan ülkelerin otomotiv yan sanayi için daha çekici olabileceğini öngörebiliriz. Teknoloji olan ülkeler de elektronik ara malı ithalinin yükseleceğini öngörebiliriz. Benzer şekilde bir çok alt sektörü ile istihdam yaratabilecek inşaat sektörü de bazı ülkeler için doğru yatırım olacaktır. Doğru veri, doğru analiz ve doğru önceliklendirme ile birlikte Türk şirketleri ihracatta rüzgarı tersine çevirebilir” diye konuştu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments