“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerİnşaat Sektöründe Çalışmalar Maske ve Eldivenle Devam Ediyor

İnşaat Sektöründe Çalışmalar Maske ve Eldivenle Devam Ediyor

Koronavirüs ile mücadele sürecinde çok sayıda sektörde çalışmalara ara verilirken inşaat sektöründe halen işleyiş devam ediyor.

Koronavirüs önlemleri kapsamında çalışanlar maske ve eldivenlerle çalışmalarına devam ediyorlar.

Koronavirüs ile mücadele sürecinde çok sayıda sektörde faaliyetlere son verildi. Özellikle hizmet sektöründe çalışmalara son verilirken üretim sektöründe de çalışmalar kontrollü olarak devam ediyor. Bu süreçte faaliyetlerine devam eden sektörlerden birisi de inşaat sektörü. İnşaat sektöründe çalışmalar virüs önlemlerine uyularak devam ediyor. 

Şantiyelerde Çalışmalar Eldiven ve Maskeyle Devam Ediyor

İnşaat sektöründe yer alan önemli firmalardan birisi olan Yapı&Yapı da bu süreçte çalışmalarına devam ediyor. İnşaat sektöründe devam eden çalışma sürecine ilişkin değerlendirmeler ise Yapı&Yapı A.Ş. Başkan Yardımcısı Neslihan Kın’dan geldi.

Kın sektörde faaliyetlerin devam etmesine ve kendi çalışma alanlarında koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan tedbirleri açıkladı. Bu noktada profesyonel bir çalışma ile çok kapsamlı önlemler alındığını söyleyen Neslihan Kın sağlık ve hijyen önlemlerinin en üst seviyeye çıkarıldığını söyledi. 

Yapı&Yapı A.Ş. Başkan Yardımcısı Neslihan Kın şantiyede uygulanan çalışmalara dair açıklamasında şu ifadeleri kullandı. “Hem şantiye alanlarına hem de merkez ofiste uyguladığımız düzenli sağlık ve hijyen önlemlerini koronavirüs salgınıyla birlikte daha da arttırdık.Şantiyelerimiz devam ediyor. Tabii çalışmaya devam etmek zorunda olanlar için hijyenik önlemlerin en üst seviyede uygulanmasını ve takibini sağlıyoruz. Ayrıca çalışanlarımızın vücut sıcaklıklarını günde iki defa ölçüyoruz. Yemek üretim ve servislerimizin hijyenine azami önem gösteriyoruz. Yemekhanemiz her gün 11 çeşit seçenekli yemek sunuyor.”

Neslihan Kın konuşmasında ayrıca çalışanların mesai saatlerinde de düzenlemeler yapıldığını açıkladı. Çalışanların sağlıklarının kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Kın inşaat projelerinde mesailerin sabah 10.00 akşam 16.00 olarak uygulandığını ifade etti. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments