Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerEkonomi Haberleriİnşaat Sektörünün En Büyük Sorunu Ne?

İnşaat Sektörünün En Büyük Sorunu Ne?

Sonuç

Folkart’ın yönetim kurulu başkanı Mesut Sancak, inşaat sektöründeki en büyük sorunun müteahhit eksikliği olduğunu söyledi.

Folkart Yapı’nın yeni projesi Folkart Vega’nın, Hilton İzmir’de gerçekleşen lansman toplantısında konuşan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak sektörün en büyük sorununun Türkiye’deki yetersiz müteahhit sayısının fazlalığı olduğu söyledi.

Sancak, müteahhit olmak isteyen herkesin İstanbul’a bilet aldığını belirterek, İstanbul’da Konya’daki ev sayısı kadar satılık 450 bin konut olduğunu söyledi.

Sancak sözlerine şu şekilde devam etti; “İzmir’de durum İstanbul’dan daha farklı, İzmir’de her sene 30-35 bin konut yapılıyor ve aynı sayıda konut satılıyor. Kentte bir arz talep dengesi var, ama İstanbul’da bu denge yok.”

Türkiye’de Kuaför Kadar Müteahhit Var

Sanchez, kuaförlerin Türkiye’ye kadar neredeyse her zaman müteahhit olduğunu söyledi. “Müteahhitler geçmişin sorumluluklarını ve geleceğin ipoteğini üstlenmek zorundadır. Müteahhit olmak kolay değildir. Türkiye’deki tüm müteahhitlerin karşılaştığı en büyük sorun bu olabilir. 300.000 müteahhit, 150.000 sektör zarar görüyor. Bu sorun olmalı Bir an önce çöz. Bir müteahhit için fırın açmak daha da zor. “Dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments