“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerİnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Asıl Çıkışı 2020 Yılında Yaşayacak!

İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Asıl Çıkışı 2020 Yılında Yaşayacak!

Düşen konut kredisi faiz oranları ve canlanan ekonomi ile beraber hem inşaat hem de konut sektöründe canlanma başlandı. Konut satış rakamları ivme kazanırken satış ofislerindeki hareketlilikte sevinç yarattı. İnşaat sektörü 2020 yılından umutlu!

İnşaat sektöründe düşen faiz oranları ve ekonomide başlayan toplanma inşaat sektörüne ivme kazandırdı. 

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya sektördeki asıl canlanmanın 2020 yılında yaşanacağını açıkladı. 

2020 Yılında En İyi Yatırım Aracı Konut Olacak! 

Düşen faiz oranlarını değerlendiren Kaya 2020 yılının inşaat sektörü için çok daha iyi geçeceğini belirterek 2020 yılında toparlanmanın süreceğini dile getirdi. 

Kaya “Türkiye gibi genç nüfusa sahip, evlenip çocuk sahibi olma ve dolayısıyla yeni ya da daha geniş bir eve ihtiyaç duyulma oranı yüksek, aktif deprem kuşağında yer aldığı için deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş yeni konutlara taşınma ihtiyacı bulunan bir ülkede konuta olan talebin bitmesi mümkün değil.

Özellikle prim potansiyeli yüksek bölgelerden gayrimenkul alımı değerli ve sürdürülebilir bir yatırım aracı olduğu için yerli ve yabancı yatırımcıların konuta olan ilgisinin 2020 yılında artış göstereceğini düşünüyoruz” dedi. 

Depremle Mücadele İçin Çözüm Nitelikli Kentsel Dönüşüm 

Son dönemde sürekli gündemde olan kentsel dönüşüm konusuna da değinen Kaya “17 Ağustos depreminden bu yana yeni binalar depreme karşı daha dayanıklı inşa ediliyor, ancak bu değişim ülkemiz için yeterli değil.

Ek olarak, Türkiye’de nitelikli konut alımının kolaylaşması ve sektörün sürdürülebilir bir büyümeyle ekonomiye katkı sağlayabilmesi için kalıcı teşvikler çok faydalı olacaktır. Ayrıca her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de nitelikli iş gücüne sahip olmak çok önemli. Sektörde yaşanan gelişmelere ve yeniliklere bağlı olarak yeterli bilgi ve tecrübeye sahip çalışanlara ihtiyacımız var” açıklamasında bulundu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments