“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerKaynarca Tuzla Pendik Metro Son Durum: Ne Zaman Başlayacak Belli Oldu!

Kaynarca Tuzla Pendik Metro Son Durum: Ne Zaman Başlayacak Belli Oldu!

İstanbul metro projeleri arasında yer alan ve yakından takip edilen Kaynarca Tuzla Pendik metrosu hakkında İBB Sözcüsü Murat Ongun önemli açıklamalarda bulundu. Projede son durum ne, ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek, durakları ve güzergahı ne?

Yaşanan kredi sorunu nedeni ile inşaatında sorun yaşanan  Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattı hakkında İBB Sözcüsü Murat Ongun önemli açıklamalarda bulundu. 

Ongun kredi sorununu çözdüklerini müjdelerken “Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattının yapımına başlıyoruz. Bu hattımız 1 milyon yolcuya hizmet verecek” şeklinde konuştu.

Ongun Müjdeyi Verdi: Pendik Tuzla Metro Hattı İçin Kredi Bulundu! 

Resmi twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Ongun  “Kredi sorununu çözdük, Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattının yapımına başlıyoruz. Bu hattımız 1 milyon yolcuya hizmet verecek” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Daire Başkanı Pelin Alpkökin ise yapmış olduğu açıklamasında “Belki de en son finans kaynağını yarattığımız projelerimizden bir tanesi. Çok yakın bir zamanda Fransız Kalkınma Ajansı ile bir kredi imzaladık. Bu hattımızın da hemen hemen hiç çalışma yapılmadan sözleşmesi imzalanmış, saha teslimleri yapılmış ve o şekilde yüzde 1 fiziksel ilerlemeyle bekleyen hatlarımızdan bir tanesiydi. Teknik olarak, iş programı olarak, işte kontrollük olarak bütün hattı tekrardan gözden geçiriyoruz” dedi.

M4 Tavşantepe-Tuzla Metro Hattı Uzatması Pendik Tuzla Kaynarca Metro Hattı Durakları 

Pendik 
Tavşantepe 
Kaynarca Merkez 
Hastane
Çamçeşme
Kavakpınar
Esenyalı 1
Esenyalı 2
Tuzla Belediyesi 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments