“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerİnşaat ve Sanayide 1 Milyon Test

İnşaat ve Sanayide 1 Milyon Test

Moskova’da çalışanlara Covid-19 ve antikor testlerinin zorunlu hale getirilmesinin ve diğer koruyucu tedbirlerin maliyeti hesaplanıyor. Moskova’da 12-31 Mayıs tarihleri arasında, iş yerlerinde çalışanların en az yüzde 10’una koronavirüs testi yaptırmak zorunlu olacak.

1 Haziran tarihinden itibaren ise her 15 günde bir bu prosedürün tekrarlanması gerekecek. Böylece, önümüzdeki 1,5 aylık dönemde personellerin en az üçte birine test yaptırılması zorunlu olacak. 

Başkentte 12 Mayıs’tan itibaren sanayi ve inşaat şirketlerinin çalışanları işe gidebilecek. 3 milyon kişinin işbaşı yapacağı kentte, 45 gün içinde işverenlerin 1 milyon çalışana Covid-19 testi yaptırması gerekecek. Bunun iş dünyasına 1,5 aylık maliyeti 2,5 milyar ruble olarak hesaplanıyor.

Moskova Belediyesi’nin karşılayacağı antikor testlerinin toplam indirimli fiyatının ise 7,5 milyar ruble civarında olmasının beklendiği, çalışanlar için zorunlu olan tıbbi maske ve eldivenlerin fiyatı da eklendiğinde bu rakamın 15 milyar rubleye (204 milyon dolar) çıkacağı belirtiliyor. 

SourceTürk Rus
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments