“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerIsparta Millet Bahçesi Cami Projesinin İnşaat Çalışmalarında Sona Gelindi

Isparta Millet Bahçesi Cami Projesinin İnşaat Çalışmalarında Sona Gelindi

Türkiye’de ilk kez aktif tren garına inşa edilen Isparta Millet Bahçesinde inşa edilen 300 kişilik cami projesinde son aşamaya gelindi. 

86 bin metrekare üzerinde yükselen projeyi ziyaret eden Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, caminin millet bahçesi içerisinde yer almasının dışında İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının tam karşısında bulunduğunu vurguladı. 

Cami inşaatından önce bölgenin âtıl durumda olduğuna dikkat çeken Başdeğirmen, projenin detaylarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

‘’Burası için DSİ Bölge Müdürlüğümüze cami projesi için talepte bulunduk, kendileri de sağ olsunlar bu talebimizi geri çevirmediler, burayı bize tahsis ettiler. Bu bölgede camimiz yoktu. Camimizden Milli Eğitim Müdürlüğü, DSİ, Karayolları personellerimiz, şehir hastanemize gelen hasta ve hasta yakınları ile personellerimiz yararlanacaklar. Millet bahçemiz de artık bitmek üzere. Millet bahçemize gelen vatandaşlarımız ve Devlet Demiryolları personelimiz ile bölgede yaşayan vatandaşlarımız camimizden istifade edebilecekleri. Konum olarak çok güzel bir yer. Çalışmaları gezdim, gördüm harika bir cami oluyor. Tam teşekküllü bir cami olacak. Şadırvanı da yapılıyor. Yeşillerin arasında güzel bir cami yapılıyor. Vatandaşlarımız önündeki parkta zaman geçirmek için dahi gelebilirler. Parkımızı bitkilerle donatıyoruz, çimlerini döşedik, yer döşemeleri de bittikten sonra inşallah yakın zamanda camimizi hizmete açacağız. Şehrimize güzel bir eser olacak.’’

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments