Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul Haberleriİstanbul'da Dev Dönüşüm

İstanbul’da Dev Dönüşüm

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ümraniye’de yapımı devam eden İstanbul Finans Merkezi’nde incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili de önemli bilgiler paylaştı.

Dönüşüm projeleri hakkında; “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde her yıl 300 bin, 5 yılda 1.5 milyon konutun dönüşümü için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu an İstanbul’da fiilen 117 bin konutun dönüşümünü gerçekleştiriyoruz. Hemen hemen her ilçede kentsel dönüşüm projemiz var. Biz bakanlık olarak vatandaşlarımıza bu noktada her türlü yardımı yapıyoruz. Taşınma, kira, kamulaştırma yardımı… El birliği içerisinde yürütmek zorundayız. Hep söylüyoruz. Kentsel dönüşüm siyaset üstü bir meseledir. Burada yerel yönetimlerimiz, büyükşehir belediyemiz, bakanlık olarak biz inşallah kararlı bir şekilde süreci yöneteceğiz.” dedi.

Fikirtepe projesi ile ilgili soruya da, “Fikirtepe Projesine ilişkin yeni tasarımlarımız bitti. Söz verdiğimiz gibi, 3 sene içinde etaplar halinde yaklaşık 10 bin konut hayata geçireceğiz” diye konuştu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments