Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKonya'da Dönüşüm Devam Ediyor

Konya’da Dönüşüm Devam Ediyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte Konya’da gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldılar. Açılış töreninde konuşan Ömer Bulut, kent genelinde devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, TOKİ Başkanlığı olarak Konya’da bu zamana kadar 8.3 milyar TL’lik yatırımla toplam 27 bin konut yapıldığını söyleyen Bulut bunun yanında 500 ve 600 yataklı hastane, 13 hastane, üniversite ve yüksekokul olmak üzere 26 okul, 30 cami ve diğer sosyal donatıların kente kazandırıldığını hatırlattı.

Devam eden projeler hakkında da bilgi veren Bulut Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan sosyal konut projeleri kapsamında Selçuklu, Meram, Karapınar, Beyşehir, Akören, Hüyük, Hadim, Yunak, Tuzlukçu, Altınekin, Ereğli, Cihanbeyli, Halkapınar ve Emirgazi olmak üzere 14 ilçemizde 6.950 konut inşa edildiğini söyledi.

Bölgede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Başkan Ömer Bulut “Kentsel dönüşüm kapsamında Meram Şükran Mahallesinde 116 dükkan ve 182 ofis inşa ediyoruz. Karapınar Pınarbaşı’nda kentsel dönüşüm kapsamında 603 konut ve 33 dükkanın inşaatı hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürüttüğümüz Karatay Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi birinci etabının ihalesini 20 Ocak’ta gerçekleştireceğiz. Diğer üç etabın ihalesi de 8 Şubata kadar bitirilmiş olacaktır.” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments