Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKonut Haberleriİstanbul’un En Değerli İlçeleri Belli Oldu

İstanbul’un En Değerli İlçeleri Belli Oldu

Konut hareketliliği verilerinde ilk sırada yer alan İstanbul’un en değerli 10 ilçesi belli oldu. Mayıs 2022 verilerine göre İstanbul’da konut metrekare satış fiyatının en yüksek olduğu iller Sarıyer, Beşiktaş ve Kadıköy olarak belirlendi.

2022 Mayıs ayı konut değerleme verilerine göre İstanbul, Beşiktaş’ta ortalama konut metrekare fiyatı 50 bin 838 TL, konut satış fiyatı ise 7 milyon 778 bin TL olduğu görüldü. Beşiktaş’ın ardından en değerli ilçe konumuna gelen Sarıyer’de metrekare fiyatı 49 bin 18 TL, ortalama konut satışı ise 7 milyon 401 bin TL iken Kadıköy’de ortalama metrekare fiyatı 35 bin 483 TL ve ortalama konut satış fiyatı 4 milyon 754 bin TL olarak kaydedildi. 

Açıklanan verileri değerlendiren Endeksa Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt, “İstanbul konut piyasasının merkezi ve İstanbul’da yaşanan bir hareketlilik tüm Türkiye’yi etkileyebiliyor. İstanbul’un en değerli ilçelerine baktığımızda Beşiktaş’ın yine zirvede yer aldığını görüyoruz. İlk 10 ilçeyi genel olarak değerlendirdiğimizde İstanbul’un denize kıyısı olan, merkezi ilçelerinin ağırlıklı olduğunu görüyoruz. Bu bölgelerde konutlar zaten çok değerli, bunun yanında stokların erimesi nedeniyle bir talep artışı da yaşanıyor. Dolayısıyla fiyatlar beklenenin üzerinde artıyor. Yıllık değer artışına baktığımızda ilçelerin büyük çoğunluğunda Türkiye ortalamasının üzerinde artış olduğu görülüyor. Bazı bölgelerde yüzde 250’leri bulan artışlar yaşandı.” dedi.

İstanbul’un en değerli 10 ilçesi ise şu şekilde: 

  1. Beşiktaş 
  2. Sarıyer
  3. Kadıköy
  4. Bakırköy
  5. Beykoz
  6. Şişli
  7. Adalar
  8. Beyoğlu
  9. Ataşehir
  10. Üsküdar
Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments