“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerİşte Yeni Çukurova Havalimanı

İşte Yeni Çukurova Havalimanı

Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın temeli 2013 yılında atıldı. Ancak, inşaatı aradan geçen 7 yıla karşın yaşanan bazı sorunlar nedeniyle tamamlanamadı.

DHMİ, projenin üstyapı tesislerinin tamamlanması için bir kez daha kolları sıvadı. Genel müdürlük, Çukurova Havalimanı üstyapı tesislerinin yap-işlet-devret modeli ile yaptırılması, iç ve dış hatlar terminali ile mütemmimlerinin işletilmesi ve devrine ilişkin bir ihale açtı. İhale tarihi önce 4 Şubat olarak belirtildi. Daha sonra teklif süresi 16 Mart’a ertelendi.

Önemli Değişiklik

İdare, bu arada önemli bazı adımlar attı. DHMİ Genel Müdürlüğü, üstyapı tesislerinin yapım işine ilişkin yayımlanan zeyilname ile sözleşmede yer alan “en az 150 bin metrekare büyüklüğünde iç-dış hatlar terminal binası (VIP ve CIP dahil)” ifadesini, “100 bin metrekare büyüklüğünde” ve “10 milyon yolcuya ulaşılmasını müteakip en az 50 bin metrekare büyüklüğünde ilave terminal binası yapımı” olarak değiştirdi. Bu değişikliğin ihaleye olan ilgiyi artırması bekleniyor. İdare, diğer değişiklikleri de zeyilname yolu ile ihale dosyası satın alan firmalara iletti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments