Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKonut Haberleriİzmir Deprem Konutları Bugün Teslim Ediliyor

İzmir Deprem Konutları Bugün Teslim Ediliyor

30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen ve İzmir’de yıkımlara sebep olan depremde evsiz kalan vatandaşlar için inşa edilen konutlar bugün tesim ediliyor.


İzmir’de depremzedeler için inşa edilen konut projeleri tamamlandı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan çalışmalar dahilinde inşa edilen konutlar bugün teslim ediliyor.


Depremzedeler için inşa edilen afet konutlarının bir kısmı bugün hak sahiplerine teslim edilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, verdikleri sözlerden birini daha tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, inşaatlarını tamamladığımız 596 Konut ile 145 dükkânın anahtarlarını İzmirli kardeşlerimize Teslim edeceğiz” söyleyen Kurum, tüm afet bölgelerinde olduğu gibi İzmir’de de konutların inşaatlarını hızlı bir şekilde başlattıklarını ifade etti.

İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşüm çalışmaları yürüttüklerini belirten Kurum, sözlerine şöyle devam etti: “İzmir Bayraklı’da yerinde ve rezerv alanda toplam 5 bin 74 konut ve 353 dükkan yapıyoruz. Bayraklı’da inşa ettiğimiz bin 391 konut ve 302 dükkandan yapımını tamamladıklarımızı vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Geri kalan konutları ve dükkanları da en kısa sürede tamamlayacak ve vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Bayraklı’da rezerv alanda inşa ettiğimiz 3 bin 649 konut ve 51 dükkanı da aynı hızla tamamlayacağız. 2022 yılında hiçbir depremzede vatandaşımız dışarda kalmayacak. İzmir’de deprem konutları için 2 yıl ödemesiz dönem imkanı sunulurken, taksitler 18 yıl faizsiz olacak.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments