“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerİzmir’de Konut Stoku Arttı

İzmir’de Konut Stoku Arttı

İzmir’de lokal bazlı faaliyetlerini sürdüren teknoloji odaklı dijital pazarlama şirketi Gayrimenkul PR’dan yapılan açıklamaya göre, koronavirüs tehdidi İzmir’de konut stoklarını artırdı.

Yapılan açıklamada Mart 2020 tarihi itibarıyla İzmir’de toplam konut stoklarının 90 bin seviyesine çıktığı belirtilirken en fazla konut stoğuna sahip ilk 5 ilçe 8.365 adetle Karşıyaka, 6.830 adetle Buca, 4.282 adetle Çeşme, 4.217 adetle Karabağlar, 3.812 adetle Torbalı olarak sıralandı.

Gayrimenkul Sektöründe Değişim Süreci Başladı

Gayrimenkul PR’dan yapılan açıklamada İzmir gayrimenkul pazarıyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

“Konut kredilerinin erişilebilir düzeyde olması sonrası Şubat ayında sıfır ve ikinci el konutlarda yukarı yönde satış ivmesi yakalanmıştı. İnşaat firmaları yaz aylarına doğru konut stokunun önemli oranda eritileceği varsayıyordu. Salgın tehdidinden sonra tüketiciler, ertelenmiş konut talebini belirsiz bir süreye itti. Ekonomik krize giren birçok işletme sahibi de gayrimenkullerini satışa sunmaya başladı. İlanlarda büyük bir yığılma oldu ve gerçek alıcılar istedikleri gayrimenkulleri seçemez oldu. Özellikleri olan gayrimenkullerde hedef kitlenin dikkatini çekemiyor. Dünya dijital çağa beklenenden daha önce geçti ve Gayrimenkul sektöründe değişim süreci başladı. İlanı girip, brandayı asıp, müşterinin aramasını bekleme dönemi artık sona erdi. Sağlık tehdidinden dolayı İzmir’de konut ve ticari gayrimenkul stokunun artacağını, gerçek alıcıların azalacağını, fırsat gayrimenkullerin sayısında yükselme olacağını öngörüyoruz”

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments