“reocom
Ana SayfaGenel‘’Kanal İstanbul Projesinde İnşaat Başladı’’

‘’Kanal İstanbul Projesinde İnşaat Başladı’’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul projesinde iki noktada inşaat çalışmalarının başladığını belirtti. 

Bakanlık projeleri hakkında bir sunum gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul projesi hakkında bilgilendirmede bulundu. 

Türk Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeni ile sadece İstanbulluların değil aynı zamanda tüm Türkiye’nin yakından takip ettiği dev proje hakkında mecliste yaptığı sunumda yeni bilgiler veren Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu bir kere daha projenin bir zorunluluk olduğunu dile getirdi. Projenin mutlaka yapılacağını vurgulayan Ulaştırma Bakanı iki noktada proje hakkında çalışmaların devam ettiğini söyledi. 

Bakan Karaismailoğlu mecliste yaptığı sunumunda “Mühendislik çalışmalarında 204 bilim insanının görev aldığı Kanal İstanbul projesi, tamamlandığında başta İstanbul Boğazı ve çevresindeki vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlaması ve boğazın tarihsel ve kültürel dokusunu korumasının yanı sıra boğaz giriş ve çıkışlarında günleri bulan beklemeleri azaltacaktır. Bu proje ile ülkemiz, küresel ticarette daha etkin rol oynayacak. Kanal, İstanbul’un Sazlıdere kesiminin de geçişini sağlayacak. Sazlıdere Köprüsü’nün inşası devam ediyor. Ayrıca Kapıkule-Halkalı Hızlı Tren projemizin, Kanal İstanbul’un altından geçecek şekilde tünelli olarak projelendirdiğimiz Halkalı-Ispartakule kesiminin de inşasına başladık.” dedi. 

Kanal İstanbul projesinin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“UNICERA

Most Popular

Recent Comments