Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriKanal İstanbul'un Yanı Başındaki Projede Yeni Gelişme!

Kanal İstanbul’un Yanı Başındaki Projede Yeni Gelişme!

Tarihi proje Kanal İstanbul’un yanı başında hayata geçirilecek olan proje onaylandı.


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Arnavutköy’e bağlı Baklalı Mahallesi mevkiinde hayata geçirilecek olan TOKİ Arnavutköy projesi için “Çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir” kararı verildi.


Kanal İstanbul güzergahında hayata geçirilecek olan TOKİ Arnavutköy projesi 40 blok olarak yükselecek. 90 bin 876 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek olan proje için İstanbul Valiliği tarafından 7 Eylül 2022 tarihinde “ÇED gerekli değildir” kararı verildi.

TOKİ Arnavutköy projesinde inşa edilecek konutların bina yüksekliği 21,50 metreden az olacak. Söz konusu projenin inşaat aşamasında idari ve teknik olmak üzere 80 kişinin çalışması planlanıyor.

TOKİ Arnavutköy projesinin inşaat çalışmaları 24 ay, hafriyat çalışmaları 11 ayda tamamlanacak. Söz konusu projenin inşaat aşamasında ayda 26 gün, günde 8 saat ve tek vardiya sistemi ile çalışılacak.

TOKİ Arnavutköy projesi 149/25-26-27-28-29-30-40 parsellerde hayata geçirilecek. Projenin yapılacağı alanlar hazine mülkiyeti durumunda olup bu alanlar TOKİ mülkiyetine geçirilecek.

TOKİ Arnavutköy projesinin doğu yönünde kuş uçuşu 259 metre mesafede Kanal İstanbul projesi geçiyor. Ayrıca proje alanına 4 kilometre mesafede İstanbul Havalimanı bulunuyor. Proje alanına en yakın yerleşim birimi de proje alanının güney yönünde kuş uçuşu 190 metre mesafede yer alıyor.

TOKİ Arnavutköy projesinin bedeli de 491 milyon 666 bin 296 TL olarak hesaplandı. Hafriyat çalışmalarının 11 ayda tamamlanması, inşaat çalışmalarının 24 ayda tamamlanması planlanıyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments