Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriKandilli Rasathanesi Kampüsü'ne Yeni Laboratuvar

Kandilli Rasathanesi Kampüsü’ne Yeni Laboratuvar

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada “İnşası başlayan yapı laboratuvarı, Boğaziçi Üniversitesi’nin Kandilli Kampüsü’nde, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne tahsis edilen yatırım bütçesi kapsamında inşa edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

ÇALIŞMALAR KRDAE TARAFINDAN KOORDİNE EDİLİP YÜRÜTÜLECEK
Edinburgh Üniversitesi tarafından koordine edilen ‘Yarının Şehirleri Projesi’ çerçevesinde yürütülecek çalışmalar kapsamında, İstanbul genelinde yürütülecek tüm faaliyetlerde, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ‘Deprem Mühendisliği Ana Bilim Dalı'(KRDAE) tam yetkili. Çalışmaların tümü KRDAE tarafından koordine ve takip edilip yürütülecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI BÜTÇESİYLE İNŞA EDİLİYOR
İnşası başlayan Yapı Laboratuvarı, Boğaziçi Üniversitesi’nin Kandilli Kampüsü’nde, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne tahsis edilen yatırım bütçesi kapsamında inşa edilmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün araştırma ve deneysel çalışmalarında kullanılacak olan yapı laboratuvarının çalışmalarının şehrimize ve ülkemize olduğu kadar bilim dünyasına ve Yarının Şehirleri projesine de büyük katkı sağlaması beklenmektedir.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments