Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler

Kayaşehir Dönüşüyor!

Başakşehir Belediyesi, depreme hazırlık konusunda yapı stokunun yenilenmesini sağlayacak kentsel dönüşüm çalışmaları için adımlar atmaya devam ediyor. Kayabaşı’nda yapımına başlanan, 6 blok ve 503 daireden oluşan ve 24 ayda teslim edilmesi planlanan, ilçenin ilk kentsel dönüşüm projesinde hak sahipleri, yeni evlerini kurayla belirledi. Projeyi inşa edecek belediye şirketi Başakkent A.Ş.’de düzenlenen kura çekimine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

Kura çekimi öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Kartoğlu, “Ben burada doğdum, büyüdüm. Bunu her yerde gururla söylüyorum. Doğup büyüdüğüm bu ilçenin her köşesini biliyor olmam nedeniyle komşularımızın duygu ve düşüncelerini bilerek hizmet edilmesi gereken neyse ona göre hareket ederek var gücümüzle çalışıyoruz. İşi yürüten arkadaşlarımıza hep şunu söyledim ‘bu insanlar bizim komşularımız, ona göre işleyiş olsun.’ Çok şükür hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. İnşallah ilçemizdeki kentsel dönüşüm noktasında bu bir başlangıç olsun” dedi.

Hak sahiplerinin çekeceği kuraya giriş ve bodrum katların dahil edilmediğini aktaran Başkan Kartoğlu, “Kentsel dönüşümle ilgili televizyonlardan birçok şey duyuyorsunuz. Bizim projemizin şartları başka ilçelerle kıyaslanmayacak kadar güzel oldu. Tamamı borçsuz bir şekilde teslim edilecek. Rabbim, bittiğinde mutlu ve mesut bir şekilde oturmayı nasip etsin inşallah. Sitemizin bir güzel tarafı da, yakınında Avrupa’nın en büyük hastanesinin yollarının olduğu bir lokasyonda yer alıyor olması” dedi.

Konuşma esnasında Başakşehirlilere müjdeler de veren Başkan Kartoğlu, şunları söyledi: “Bölgenin hemen yanında başlayan ve Güvercintepe ile Olimpiyat Stadı’nı bağlayacak olan tramvayın köprü inşaatı bitmek üzere. İnşallah yılsonuna kadar karşıya tramvayla geçeceğiz. Yine Güvercintepe’deki komşularımızın park talepleri üzerine bölgemize yeni bir millet bahçesi için çalışmalara başlıyoruz.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments