Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKayseri’ye 101 Milyon TL'lik Millet Bahçesi!

Kayseri’ye 101 Milyon TL’lik Millet Bahçesi!

Türkiye’nin en büyük millet bahçesi Kayseri’de inşa edilecek. 1,2 milyon metrekarelik inşa edilecek projenin adı Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi olacak. Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre millet bahçesi, 100 milyon 900 bin liraya mal olacak. Eylül’de sözleşmesi imzalanan parkta biyolojik gölet, etkinlik çayırı, sosyal buluşma alanları, koşu ve bisiklet parkurları, 10 çocuk bahçesi, üç millet kıraathanesi, kaykay pisti ile drone maket uçak pisti, çiçek bahçeleri ve pist bisikleti yarışları için veledrom da olacak.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin 21 Mart 2022’de açılması planlanıyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’ye verdiği ve bundan sonra da vereceği destekleri düşünerek projeye Sayın Cumhurbaşkanımızın ismi yakışır” diyerek millet bahçesine Recep Tayyip Erdoğan ismini verdiklerini açıkladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2 Eylül’de yaptığı açıklamada tamamlanan ve uygulama aşamasında olan 46 millet bahçesinin toplam maliyetinin 1 milyar 688 milyon lira olduğunu açıklamıştı. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ile bu tutar 1 milyar 788 milyon TL’yi aştı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments