Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriCumhurbaşkanı Erdoğan: Malatya'da 5 Bin 24 Konut İnşa Etmek İçin Çalışmalara Başladık!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Malatya’da 5 Bin 24 Konut İnşa Etmek İçin Çalışmalara Başladık!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Miting Alanı’nda yapılan AK Parti Malatya 7.Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, Malatya’nın 1365 yıl önce İslam ordularının, Hz. Muhammed’i dünya gözüyle gören kutlu insanların çiçeklendirdiği, Battalgaziler’in tarih yazdığı, Alparslan’ın gazilerine yoldaş olan, atlarına su, gönüllerine huzur veren bir şehir olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Malatya Selçuklu’nun mührünü taşıyan, Danişmentlere başkent olan, Yavuz Sultan Selim’le birlik olan şehir. Malatya İbni Arabi’lere, Sadrettin Konevi’lere adeta alevden bir gönül ırmağı gibi coğrafyamızı irfanla sulayan nice alimlere kucak açan şehir.” şeklinde konuştu.

“Depremin yıl dönümünde konut inşasını tamamlamış olacağız”
Malatya ve Elazığ’da meydana gelen depremleri hatırlatarak, tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremden sonra yaraları sarmak için harekete geçtiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yapılan tespitlerin ardından Malatya’da 1555 tanesi ahırlı köy evi olmak üzere toplam 5 bin 24 konut inşa etmek için çalışmalara başladık. Bugün Pötürge’de 208, Kale’de 238 konut olmak üzere 446 konutu vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Kalan konutlar da etaplar halinde teslim edilecek. İnşallah depremin yıl dönümünde konut inşasını tamamlamış olacağız.” dedi.

Depremin merkez üssü olan Elazığ’da da 1015 tanesi ahırlı köy evi olmak üzere 18 bin 868 konut inşa ettiklerini dile getiren Erdoğan, bu konutların 2 bin 521’inin teslim aşamasına geldiğini, en kısa zamanda Elazığ’a giderek konutları bizzat vatandaşlara teslim edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ ve Malatya’da 9 ay gibi kısa bir sürede konutları teslim aşamasına getiren bakanlığı ve yüklenici firmaları tebrik etti.

Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırma mücadelelerinin sembol şehirlerinden birinin de Malatya olduğunu belirten Erdoğan, şu şekilde konuştu:

“Şimdi ülkemizi 2053 vizyonuyla buluşturmaya hazırlanırken gözümüz yine Malatya’nın üzerinde olacaktır. Biz de Malatya’nın hem kalkınma gayretlerinde hem de yaşadığı felaketlerde hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu tarihi süreçte AK Parti 7’inci Olağan Kongresi’nin kritik bir dönüm noktası teşkil edeceğine inanıyorum.”

Malatya’nın da her zaman olduğu gibi bu yeni dönemin lokomotifliğini üstleneceğini düşündüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuruluşundan bugüne teşkilatlarda görev alanlara şükranlarını sundu, vefat edenlere de Allah’tan rahmet diledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments