Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKeçiören'de Dönüşecek Mahalleler Açıklandı!

Keçiören’de Dönüşecek Mahalleler Açıklandı!

Ankara Keçiören’de kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; çalışmalar hakkında açıklama yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Keçiören’in 6’da 5’i gecekonduydu. Vatandaşımız kışın donar, yazın yanardı. ‘İnsanca yaşam, insanca hayat’ diyerek kentsel dönüşümü başlattık. Türkiye’de ilk kez kentsel dönüşümün fitilini ateşleyen, gündeme getiren biz olduk” dedi.

Keçiören Belediye ekiplerinden yapılan açıklamaya göre, Belediye, ilçede bulunan metruk yapıların yıkımını sürdürürken bir yandan da çok katlı yapılarda kentsel dönüşümün gerçekleşmesi için çalışmalarını hızlandırdı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda kentsel dönüşüm kapsamına giren mahalleri açıkladı. Buna göre; Tepebaşı, Ayvalı, Aşağı Eğlence, Şenlik, Pınarbaşı, İncirli, Esertepe, Kavacık Subayevleri, Hasköy, Yakacık, Güçlükaya, Pınarbaşı başta olmak üzere birçok mahalle için kentsel dönüşüm planları meclis kararıyla hayata geçiriliyor.

Altınok, ilçede kentsel dönüşüme giren mahallelerin sayısını her geçen gün artırdıklarını, son olarak da Tepebaşı Mahallesi’ni kentsel dönüşüme aldıklarını dile getirdi.

Keçiören Belediye Başkanı Altınok’un açıklamasında yer alan diğer ifadeler şu şekilde:
“Tepebaşı Mahallemizin de büyük bir bölümünü kentsel dönüşüme aldık. 2’nci dönüşüm için de meclis kararımızı geçirdik. İnşallah kısa sürede mahallemizde kentsel dönüşümü tamamlayacağız. İnsanımız daha yeşil, rahat ve huzurlu bir kentte yaşamanın keyfini sürecek. Keçiören’in 6’da 5’i gecekonduydu. Vatandaşımız kışın donar, yazın yanardı. ‘İnsanca yaşam, insanca hayat’ diyerek kentsel dönüşümü başlattık. Türkiye’de ilk kez kentsel dönüşümün fitilini ateşleyen, gündeme getiren biz olduk. Kentler, insan gibidir. Önce inşa edilir, sonra zaman içerisinde eskiyerek estetiğini kaybeder. Yerel yönetimlerin temel görevi de kentin hücrelerini yenileyerek modern görüntüsünü muhafaza etmektir.”

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments