Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKocaeli'ye Yeni İtfaiye Binası İnşa Edilecek

Kocaeli’ye Yeni İtfaiye Binası İnşa Edilecek

Olaylara zamanında ve hızlı müdahale edilebilmesi amacıyla şehrin pek çok yerine yeni itfaiye hizmet binaları inşa eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu kez Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na idari bina ve eğitim alanı kazandırıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi büyüyen Kocaeli’nin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek amacıyla İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na yeni bir alan kazandırıyor. Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi yanında bulunan itfaiye eğitim merkezinde yapılacak olan bina, Kocaeli İtfaiyesi’nin her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlandı.

Büyükşehir Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı Yapı İşleri Kontrol Şube Müdürlüğü tarafından inşa edilen, toplam 20 bin 630 metrekarelik alanda inşa edilecek olan Kocaeli İtfaiyesi idari bina ve eğitim alanı için Jet Grout imalatına başlandı. 469 adet Jet Grout kolonu tamamlandıktan sonra uygun malzeme ile dolgu yapılarak temel betonu dökülecek. Altyapı imalatları devam eden çalışma kapsamında alanda bulunan kuleler taşınacak.

Her türlü ihtiyacın düşünüldüğü binada idari bina ve eğitim alanı toplamda 1841 metrekarelik bir alana sahip olacak. İdari Bina’da zemin katta; Haber Merkezi, Vardiya Amiri Odası, Dinlenme Odaları, Lojistik Grup Amirliği Odası, İletişim Odası, Ofis, Gönüllü İtfaiyeci Odası, Yatakhaneler, Yemekhane, Spor Salonu, Giyinme Odası ve WC’ler bulunacak. 1. Normal katta ise; Başkan Odası, Ofis, KOSKEM (Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi), Arşivler, Sivil Savunma Uzmanı Odası, Müdür Odaları, Mescitler ve WC’ler bulunacak. Alanda 67 araçlık otopark da yer alacak.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments