Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerKocasinan’da 8 Büyük Projeye İmza Atıldı

Kocasinan’da 8 Büyük Projeye İmza Atıldı

Kayseri, Kocasinan’da 3 adet aile sağlığı merkezi, 3 adet kütüphane, cami restorasyonu ve Kuşçu Su Sporları Merkezi proje çalışmaları için protokol imzalandı. 

Kayseri’nin Kocasinan ilçesine kazandırılmak üzere aile sağlığı merkezi, kütüphane, cami restorasyonu ve su sporları merkezi için Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar önderliğinde protokol imzaları atıldı.

Başkan Çolakbayrakdar imza töreninde şu konuşmayı gerçekleştirdi:

’’Kayseri’mizin her bir köşesinde hayırseverlerimizin emeği var. Hayırseverliğiyle anılan ilimiz, birçok şehre örnek olmuştur. Bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Rabbim sayılarını artırsın diye de dua ediyorum. Kayseri’miz hayırseverler şehridir. Çalışkan ve azmiyle tanınan hemşehrilerimiz, ülkemizde ve dünyada örnek gösterilen çalışmalara ve projelere imza atmaya devam etmektedir. Bu doğrultuda hayırseverlerimiz işbirliğiyle Kocasinan’a 3 adet aile sağlık merkezi kazandıracağız.Oruçreis Mahallesi’ne hayırseverimiz Şükrü Karaca, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’ne İlbasmış ailesi tarafından Hasan İlbasmış aile sağlık merkezi yapılacak. Kentsel dönüşüm çerçevesi içerisinde yapımı tamamladığımız Ahievran Mahallesi’ndeki aile sağlık merkezimize ise hayırseverimiz Kemal Yiğit ismi verildi. Valiliğimizin iş birliğiyle Arabidin mescidini restorasyon ederek, gelecek kuşaklara aktaracağız. Kadim Erkilet’i kendi doğal haliyle koruyarak, gün yüzüne çıkartacağız. Ayrıca Kültür Müdürümüzle birlikte ve Kültür Bakanlığımızın destekleriyle ilçemize kütüphane yapacağız. Yenişehir Mahallesi’ndeki yapmış olduğumuz tesisin iç dekorasyonu yaptıktan sonra gençlerimizin hizmetine sunacağız. Fevziçakmak Mahallesi’ndeki Zabıta noktasını bir başka yere taşıdık ve buraya bir Sinan Kütüphanesi kazandıracağız. Erkilet Mahallesi’ndeki kütüphaneyi, Hacı Mustafa Tarman Kültür Merkezi haline getireceğiz. Valiliğimiz işbirliğiyle planlama çalışmalarını nihayete erdirdik. Yamula Barajı2na yapacağımız tesisle kano, kürek ve yelken sporlarının yapıldığı yer olacak. Hedefimiz, ilçemizde ihtiyaç olan bölgelerde aile sağlık merkezi, kütüphane ve sosyal donatılar yaparak, vatandaşlarımıza daha yaşanılabilir bir Kocasinan sunmaktır. Bu vesile ile hayırsever hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlarını kabul etsin.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments