“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriKonutta Faiz İndi, Ev Satışları Hareketlendi, İnşaat Sektörü Canlandı!

Konutta Faiz İndi, Ev Satışları Hareketlendi, İnşaat Sektörü Canlandı!

İnşaat sektöründe yaşanan durgunluk konut kredisi faiz oranlarında başlayan düşüş ile büyük bir çıkışa yönlendi. Özellikle de sıfır konutlar için 0.79 konut kredisi kampanyası ile 2020 yılında yeni rekor müjdesi bekleniyor! Detaylar haberimizde..

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kalı inşaat sektöründe yaşanan canlanmayı değerlendirdi. 

İzmir’de de konut satışlarının canlandığını belirten Kalı  “İzmir’de Türkiye’den bağımsız olarak farklı bir ekonomik hareketlilik var. Türkiye ve İzmir’in geleceğine olan güvenimiz tam. Bu güvenden hareketle kentimizin ve insanların yararına olacak projelerimizle yatırımlarımızı bu yıl da sürdüreceğiz” dedi. 

2020 Yılı Çok Daha İyi Geçecek 

2020 yılında ekonomide çarkların yeniden dönmeye başlayacağını belirten Kalı özellikle de yıl sonuna doğru bir artış beklediklerini belirterek “İzmir, eğitim ve sosyal anlamda bir cazibe merkezi. Hoşgörüsü nedeniyle farklı unsurları birleştirebilme özelliğine de sahip. Bu nedenle özellikle büyük kentlerden nitelikli göç alıyor. Bu durum kentin lehine bir gelişme çünkü her işin profesyoneli yaşamak için İzmir’i tercih edecek. İzmir – İstanbul otobanının faaliyete açılmasıyla birlikte iki kent arası daha da yakınlaştı. İstanbul’un kaotik yapısından sıkılan, nitelikli ve kaliteli yaşam isteyenlerin aklında hep İzmir’e yerleşme planı var. Bu nedenle kente olan ilgi devam ediyor. İnşaat firmaları eğer nitelikli ve kaliteli konutlar üretmeyi sürdürürse sektörün de önü açık olacak” dedi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments