“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerKonya Şehir Hastanesi Projesinde Sona Gelindi!

Konya Şehir Hastanesi Projesinde Sona Gelindi!

Tamamlandığında sadece Konyalılara değil tüm İç Anadolu Bölgesine sağlık hizmeti sunacak olan Konya Şehir Hastanesi projesinde sona yaklaşıldı. Konya Şehir Hastanesi kaç yataklı, nerede, ne zaman açılacak? Sorularınızın yanıtları haberimizde!

Kamu Özel Sektör İşbirliği ile inşa edilen şehir hastanesi projeleri arasında yer alan Konya Şehir Hastanesi projesinde sona gelindi. 

Konya Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

Konu hakkında açıklama yapan Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hastanenin 2020 yılının Nisan ayında hizmete gireceği müjdesini verdi. Hastanenin yüzde 81 gibi büyük bir bölümünün tamamlandığını belirten Koç “Bin 250 yataklı olarak planlanan Konya Şehir Hastanemizin yüzde 81’i tamamlandı. İnşallah 2020 yılının nisan ayında ya da en geç ortalarına doğru hastanemizi vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Konya’yı sağlık üssü haline getirecek hastane, çevre illerinden de çok sayıda hastayı burada ağırlayacak. Yurt dışından da hasta kabul edecek seviyede altyapı oluşturduk. Yine hastanemizde 244 yoğun bakım ünitesi olacak. 335 hekimimiz 330 poliklinikte hastalara hizmet verecek” dedi. 

Konya Şehir Hastanesi’ne Yabancı Ülkelerden Hasta Getirilecek

Hastanenin hizmete girmesi ile yurt dışından da hasta getirileceğini belirten Koç “İnşaatı devam eden hastanemizi aşama aşama takip ediyor ve sorunsuz bir şekilde milletimizin hizmetine açma hedefi ile hareket ediyoruz. Özel ve devlet hastanelerimiz ile yurt dışından hasta getirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 16 kamu, özel ve üniversite hastanemiz, yurt dışından hasta kabulü alacak şekilde sertifikalarını tamamlamıştır. Şehir Hastanemiz de 17’nci hastane olarak buna katkı sağlayacaktır” dedi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments