“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerTunç Soyer: Bina Bina Tüm Evler İçin Bedava Deprem Testi Yapacağız!

Tunç Soyer: Bina Bina Tüm Evler İçin Bedava Deprem Testi Yapacağız!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmir’i depreme hazırlamak için çalıştıklarını belirterek tüm evleri bina bina kontrol edeceklerini açıkladı. Detaylar haberimizde!

Habertürk’ten Kübra Par ile özel bir röportaj yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer önemli açıklamalarda bulundu. 

İzmir Depreme Hazır mı?

Deprem konusunda tüm gözler İstanbul’a çevrilirken asıl riskin İzmir’de olduğuna dikkat çeken uzmanların açıklamaları hatırlatılan Tunç Soyer İzmir’in depreme ne kadar hazırlıklı olduğunun sorulması üzerine “Genel olarak Türkiye depreme hazırlıksız. Ama bizde toplanma alanlarının hiçbiri AVM yapılmadı. En azından birçok yerle karşılaştırıldığında, bizde daha iyi bir hazırlık olduğundan bahsedebiliriz. Bu deprem bizim için de uyarı oldu; biz de hem hazırlıklarımızı gözden geçirme fırsatı bulduk hem de “Daha ne yapabiliriz?”e kafa yorduk “dedi. 

İzmir’de Tüm Binalar Belediye Tarafından Deprem Testinden Geçirilecek! 

Depreme hazırlık konusunda tüm ilçelerde binalara ücretsiz deprem testi yaptıracaklarını belirten Tunç Soyer bina bina tüm şehri testten geçireceklerini söyledi. 

Bu işlemin ücretsiz olarak mı yapılacağının sorulması üzerine Soyer “Evet. Zaten benden önceki dönemde Büyükşehir Belediyesi Balçova ve Seferihisar ilçelerinde yapıldı. Ben o dönem Seferihisar belediye başkanıydım, bu çalışmanın nasıl yapıldığını biliyorum. Bütün İzmir’de yapacağız. Zaman alacak, ama yapacağız” açıklamasında bulundu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments